אאא

שלושה בני אדם נפגעו הבוקר (ראשון) בפיגוע ירי מתגלגל בשומרון, אחד מהם נהרג, אדם נוסף נפצע במצב אנוש והשלישי במצב קשה. כוחות צה"ל מנהלים מרדף נרחב אחר המחבל שביצע את הפיגוע ונמלט.

מתחקיר ראשוני של צה"ל עולה כי בסביבות השעה רבע לעשר בבוקר, מחבל תקף חייל בצומת אריאל - החייל נפגע, המחבל חטף את נשקו של החייל וביצע ירי אל עבר אזרחים.

המחבל ביצע ירי לשלושה רכבים בצומת, בירי הראשון נפצע אזרח, בירי השני אין נפגעים ובירי השלישי אזרח יצא מהרכב, המחבל לוקח את הרכב ונמלט.

(צילום: שמעון חזן, דוברות מד''א)
(צילום: שמעון חזן, דוברות מד"א)

מצומת אריאל המשיך המחבל בנסיעה לצומת גיתי אבישר, כשלאורך הדרך הוא מבצע ירי מהרכב לצומת - וגם שם יש נפגעים, כפי הנראה חייל נוסף שנפגע.

לאחר מכן המחבל נסע עם הרכב לכיוון ברוקין, שם הוא נוטש את הרכב בכניסה לכפר וכרגע מתבצע מרדף נרחב בשיתוף כוחות מיוחדים, שב"כ ומשטרה.

בצה"ל פועלים כעת בשני מאמצים מרכזיים - האחד הוא המרדף, שיתוף פעולה של הצבא עם עוד כוחות ביטחון. המאמץ השני הוא הגנה, כדי למנוע פיגועי השראה בעקבות הפיגוע הבוקר ומעבר לזה יש את המאמץ הקבוע, מאמץ הסיכול של פיגועי הטרור.

בצה"ל עדיין לא יודעים האם מדובר במחבל אחד או שניים וכן זהות המחבל עדיין לא ידועה.

 ד"ר רם שגיא, סגן מנהל ביה"ח בילינסון (צילום: דוברות ביה"ח)

ד"ר רם שגיא, סגן מנהל בית החולים 'בילינסון' עדכן כי בבית החולים מטופלים שני פצועים, "פצוע אחד במצב אנוש, עם פגיעת ראש, הוא נמצא כרגע בחדר הטראומה, הרופאים נאבקים על חייו ומנסים לייצב את מצבו. פצוע שני שהגיע קודם לכן מצבו קשה מאוד, והא סובל מפגיעת ירי באזור בטן וחזה, עבר ייצוב והערכה בחדר הטראומה, כולל בדיקת אימות, כרגע הוא בדרכו לחדר ניתוח".

בארגון הטרור חמאס בירכו על הפיגוע ואמרו כי הוא תגובה לפשעי ישראל בירושלים - במסגרת אל אקצא ובסגירת 'באב א-רחמה', וכן תגובה לפגיעה של ישראל באסירים הפלסטינים והפקעת אדמות פלסטיניות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בג'יהאד האיסלאמי אמרו כי "הפיגוע באריאל הגיע כדי להנחות את המצפן ולהזיז את המאבק לשדה הטבעי שלו. אנו מברכים על הפיגוע ומצדיעים לגיבורים המורדים בגדה המערבית".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בעקבות הפיגוע כי "אנחנו בעיצומו של מרדף אחר המפגעים בשני מוקדים באזור אריאל. אני מחזק את ידיהם של חיילי צה"ל, השב"כ וכוחות הביטחון שרודפים אחר המפגעים. אני בטוח שהם ילכדו אותם ונמצה איתם את הדין כפי שעשינו בכל המקרים האחרונים".

(צילום: שמעון חזן, דוברות מד''א)
(צילום: שמעון חזן, דוברות מד"א)
הגדלה

נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר כי "אני רוצה לחזק את ידי המשפחות המתמודדות ברגעים אלא עם הבשורות הקשות המגיעות מהפיגוע הנורא ולחזק את ידי כוחות הבטחון המצויים ברגעים אלה ממש במרדף אחר המחבלים. מדינת ישראל תגיע אל כל המרים ידו על אזרחינו, תרדוף את הטרור ומבצעיו ותשיגם".

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין: "בוקר קשה וכואב. מתפלל יחד עם כל עם ישראל לשלום הפצועים ומחזק את ידי כוחות הביטחון שפועלים כעת בשטח".