אאא

חיל האוויר החל בערב (שני) בגל תקיפות נרחב ברחבי רצועת עזה, כתגובה לירי הרקטה לפנות בוקר לעבר מושב בשרון, שם ספג בית פגיעה ישירה ושבעה בני משפחה נפגעו בינוני עד קל, אך כעבור זמן קצר החלו להישמע דיווחים על הפסקת אש.

דיווח מתעדכן

00:24: צבע אדום ביישובי עוטף עזה.

23:50: חיל האוויר מבהיר: ממשיכים לתקוף בעזה. בסדרת ציוצים ברשת הטוויטר נכתב בעמוד הרשמי של חיל האוויר הישראלי כי "חיל-האוויר ממשיך בשעה זו לתקוף מטרות טרור ברצועת עזה".

בעדכון לסיכום השעות האחרונות נכתב כי "מטוסי ומסוקי קרב של חיל-האוויר תקפו בשעות האחרונות לאורך רצועת עזה מספר מתחמים של ארגון הטרור חמאס בשאטי, בבית חנון, בסג'עייה, ובמקומות נוספים ברחבי הרצועה.

במהלך התקיפה נתקפו מתחמים צבאיים, פירי מנהרות המשמשות להעברת אמצעי לחימה, עמדות צבאיות ועמדות שיגור רקטות.

עד כה תקף צה"ל עשרות יעדי טרור ובהן גם בניין מטה של חמאס, המשרד לביטחון פנים של ארגון הטרור חמאס ולשכתו של יושב-ראש ארגון הטרור חמאס, איסמעיל הנייה.

"חיל-האוויר נחוש לבצע את משימת ההגנה על אזרחי ישראל, ערוך ומוכן לתרחישים שונים ככל שיידרש", נמסר. "סל הכלים העומד בפני צה"ל רחב והוא נחוש להמשיך ולפעול אל מול ארגון הטרור חמאס וארגוני הטרור האחרים הפועלים מרצועת עזה".

23:35: בשל הירי מרצועת עזה, נפגעו קווי חשמל במועצה האזורית שער הנגב. בחברת החשמל עובדים לתיקון התקלה.

23:31: דובר צה"ל מעדכן כי בירי משטח רצועת עזה לעבר שטח ישראל הערב (עד 22:00) זוהו כ-30 שיגורים. לוחמי כיפת ברזל ירטו מספר שיגורים. רובם המוחלט של השיגורים שלא יורטו נפלו בשטח פתוח.

23:20: צפו בתיעוד אזעקת צבע אדום והטילים בשמי דרום הארץ.

 (צילום: קבוצת מדברים תקשורת)

23:18: אזעקת צבע אדום גם בעיר נתיבות.

23:17: בדקות אלו, שוב אזעקות צבע אדום ביישובי עוטף עזה, בעיר שדרות ובמועצה האזורית שער הנגב.

23:08: הג'יהאד האסלאמי בהודעה על רקע ההסלמה והדיווחים על הפסקות אש: "אם התוקפנות תימשך, ההתנגדות לא תהסס לרגע ליטול אחריות. ההתנגדות הפלסטינית היא זו שהתחילה בהצגה, והיא זו שתסיים אותה. עזה תגבר על ישראל, וההתנגדות עוד תמשיך להיות עצם בגרונה של ישראל".

23:01: מדוברות המועצה האזורית אשכול מעדכנים כי הנפילה הייתה בשטח פתוח. לא ידוע על נפגעים או נזק.

22:52: דיווח פלסטיני: צה"ל תוקף שוב ברצועת עזה.

22:50: אזעקת צבע אדום נשמעה בעיר שדרות ובמועצות האזוריות אשכול ושער הנגב.

22:35: משרד החינוך בעזה עדכן כי הלימודים ברצועה יתקיימו מחר כרגיל.

22:32: למרות הדיווחים על הפסקת אש, צה"ל שב לתקוף בצפון רצועת עזה.

22:30: יו"ר הימין החדש שר החינוך נפתלי בנט תוקף: "הפסקת אש ברגעים אלה תהיה רוח גבית לטרור".

22:24: כתוצאה מירי הרקטות, איבדו שני נהגי רכב בשנות החמישים לחייהם שליטה בזמן האזעקה. צוותי מד"א בעוטף עזה העניקו להם טיפול רפואי ופינו אותם לבית חולים ברזילי. בנוסף טופלו 9 נפגעי חרדה.

22:19: מדוברות שער הנגב נמסר כי לפני מספר דקות נשמעה אזעקת צבע אדום ובעקבותיה איכון על נפילה בישוב במועצה אזורית שער הנגב. כרגע מתבצעות סריקות למציאת הנפילה

22:00: לפי ארגון החמאס, בשעה זו נכנסה לתוקפה הפסקת האש עם ישראל.

21:55: דובר צה"ל מסכם? בהודעה מטעם דובר צה"ל נמסר כי "מטוסי ומסוקי קרב של צה"ל תקפו בשעות האחרונות לאורך רצועת עזה מספר מתחמים של ארגון הטרור חמאס בשאטי, בבית חנון, בסג׳עייה, ובמקומות נוספים ברחבי הרצועה. במהלך התקיפה נתקפו מתחמים צבאיים, פירי מנהרות המשמשות להעברת אמצעי לחימה, עמדות צבאיות ועמדות שיגור רקטות".

עוד נמסר כי "עד כה תקף צה"ל עשרות יעדי טרור ובהן גם בניין מטה של חמאס, המשרד לביטחון פנים של ארגון הטרור חמאס ולשכתו של יושב-ראש ארגון הטרור חמאס, איסמעיל הנייה. צה"ל ממשיך בשעה זו לתקוף מטרות טרור ברצועת עזה".

21:49: למרות הדיווח על הפסקת אש, אזעקות צבע אדום נשמעו כעת בעוטף עזה ובמועצה האזורית אשכול.

21:46: חמאס טוען כי מאמצי מצרים להשיג הפסקת אש - צלחו.

21:40: ארגוני הטרור ברצועה מאיימים: "אם התקיפות יימשכו - נרחיב את האש לאשקלון ואשדוד".

21:28: אזעקת צבע אדום בעיר נתיבות.

21:27: מטח נוסף לעבר העיר שדרות. 

21:15: דיווח על פגיעה ישירה בבית בעיר שדרות, לא דווח על נפגעים.

21:17: המטח לעבר שדרות - מספר יירוטים בשמי העיר.

21:13: מטח כבר על העיר שדרות.

21:09: אזעקת צבע אדום בעיר שדרות.

21:09: אזעקות צבע אדום הופעלו בעוטף עזה.

20:48: דובר צה"ל מאשר כי מטוסי קרב של צה"ל תקפו כעת את לשכתו של יושב-ראש ארגון הטרור חמאס, איסמעיל הנייה הממוקמת בשכונת רימאל בצפון רצועת עזה. 

20:45: חמאס הודיע כי השיחות להרגעה - נכשלו. בחדר המבצעים של ארגוני הטרור הבטיחו "לילה חם" לתושבי ישראל.

20:43: ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק, הורה לפתוח את כל המקלטים העירוניים בעיר.

20:30: ברצועת עזה מדווחים כי צה"ל תוקף בדקות אלו את לשכת מנהיג חמאס איסמעיל הנייה במערב הרצועה.

20:20: דובר הג'יהאד האיסלמי הודיע כי: "ארגוני ההתנגדות החליטו פה אחד לתת עדיפות למאמצי ההרגעה של מצרים כדי להגן על דמם של הפלסטינים ולמנוע תוקפנות".

20:13: אזעקת צבע אדום בעוטף עזה.

20:05: עיריית רחובות הודיעה כי התקבלה החלטה לפתוח את המקלטים בעיר: "לאור המצב הביטחוני ולמען משנה זהירות, ראש העיר, רחמים מלול, הנחה את מערך החירום לוודא שהם ערוכים לשעת חרום ובין היתר הורה על פתיחת המקלטים הציבוריים".

20:00: צה"ל עדכן כי מבנה משרד הפנים שהותקף ברצועה שימש כנכס שלטוני מרכזי שמשרת את הזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס ונתקף במקביל לתקיפות שמבצע צה"ל כעת ברצועת עזה.

מבנה משרד הפנים שהותקף
מבנה משרד הפנים שהותקף
הגדלה

19:28: דובר צה"ל מסר כי בשעה זו תוקף צה"ל את משרדי ביטחון הפנים של ארגון הטרור חמאס בשכונת רימאל. פרטים בהמשך

19:04: דובר צה"ל מוסר כי מטוסי קרב תקפו  מבנה בן שלוש קומות הממוקם בצברא ברצועת עזה ושימש כמטה סודי של חמאס. 

19:03: צה"ל תוקף מחסן רקטות של ארגון הטרור חמאס, כך מדווחים ברצועת עזה.

19:00: כלי תקשורת ברצועה מדווחים כי חיל האוויר תקף מבנה רב קומות במרכז העיר עזה.  על פי הפלסטינים, מדובר במבנה ששייך לחברת הביטוח אל-מועתזם.

18:38: כלי תקשורת פלסטינים מדווחים כי חיל האוויר תוקף בשעה זו במרכז העיר עזה.

18:20: עיריית תל אביב הודיעה כי התקבלה החלטה לפתוח את כל המקלטים ברחבי העיר.

18:10: ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר במהלך פגישתו עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כי: "ישראל לא תסבול ירי רקטות לשטחה ותעשה כל מה שעליה לעשות כדי להגן על עצמה".

טראמפ ונתניהו, הערב (הבית הלבן)
טראמפ ונתניהו, הערב (הבית הלבן)
הגדלה

הנשיא טראמפ אמר: "לישראל הזכות להגן על עצמה. ישראל מתמודדת עם מתקפות בזויות מידי יום".

17:53: פיקוד העורף מעדכן את ההחיות לעורף. בין היתר: הלימודים בערי הדרום יתקיימו רק במרחב מוגן.

17:50: חבר הקבינט השר אריה דרעי: "הרקטה שירה חמאס הלילה הוא חציית קו אדום. כל תירוצי אנשי החמאס על ירי בטעות לא מתקבלים. בקרוב ישלם חמאס מחיר כבד על הירי שביצעו לעבר שדרות ויישובי עוטף עזה, לעבר גוש דן והשרון. מכה שאולי תגרום להם לא לטעות יותר".

17:45: דובר צה"ל מוסר: "בשעה זו החל צה"ל לתקוף מטרות טרור של ארגון הטרור חמאס לאורך רצועת עזה. פרטים נוספים בהמשך".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

17:41: כלי תקשורת פלסטינים מדווחים כי צה"ל החל לתקוף ברחבי הרצועה.

מוקדם יותר הזהירו בחמאס כי: "אנחנו מזהירים את הצבא הישראלי מלבחון את ההתנגדות שיופתע מתגובה חריפה. התגובה תהיה קולקטיבית, כך שהכיבוש לא יוכל לשאת אותה".

כמו כן, במועצת שדות נגב התריעו בפני התושבים כי "בזמן הקרוב יישמעו פיצוצים כחלק מפעילות התקפית של צה"ל. יש להגביר ערנות ולפעול בהתאם להנחיות ההתגוננות ובהישמע התרעת צבע אדום יש להיכנס למרחב המוגן או למרחב הכי ממוגן שקיים בסביבתכם תוך פרק זמן ההתגוננות ולשהות בו 10 דקות".

רשות שדות התעופה הודיעה מוקדם יותר כי עקב המצב הביטחוני, מעתה ועד להודעה חדשה, יתבצעו כל הנחיתות, של כל דגמי המטוסים ביום ובלילה, על מסלול 21 ועל מסלול 26 וזאת בחלוקה לפי שיקולי מזג אויר ותעבורה אווירית.

מדוברות עיריית אשקלון נמסר כי בתום הערכת מצב שנערכה לפני זמן קצר בין ראש העיר אשקלון, תומר גלאם ופיקוד העורף, הוחלט לבטל את כל החוגים העירוניים המיועדים לשעות אחר הצהריים ולדחות את האירועים שתוכננו להתקיים בעיר, בהם: תחרות ריקודים ארצית, ליגת כדורגל אולמות ומשחק הכדורגל בין הפועל אשקלון לעירוני רמת השרון.