אאא

שר החינוך ויו"ר הימין החדש, נפתלי בנט, נפגש היום (שלישי) בלשכתו שבתל אביב עם ילדיה של רונה רמון ז"ל, יפתח, נועה וטל רמון, ובישר להם שיעניק את פרס ישראל על מפעל חיים לאמם ביום העצמאות ה-71 למדינת ישראל.

הפרס מוענק לרמון ז"ל פעילותה החברתית לאורך השנים. לאחר מותם של בעלה ובנה, הקימה רמון שורה של מפעלים חינוכיים דוגמת שבוע החלל הישראלי, תחרויות חלל ואסטרונומיה, מרכזי מדעים וחלל בפריפריה, כנס אילן אמון המקצועי, מלגות לחוקרים מצטיינים ועמותת קרן רמון לחינוך למצוינות וחלל בקרב בני נוער בשיתוף משרד המדע ומשרד החינוך.

שר החינוך, נפתלי בנט מסר, "התרגשתי לבשר כעת לילדיה של רונה רמון ז"ל על זכייתה של אמם הנפלאה בפרס ישראל למפעל חיים. רונה רמון היא גיבורת ישראל של נתינה ואור. כמה אהבה, ציונות, מסירות ותרומה הייתה באישה זו ובמשפחת רמון בכלל.‬

"על אף שאיבדה שניים מהיקרים לה מכל, אילן ואסף ז"ל, רונה בחרה בחיים והקדישה את חייה לעשייה למען החברה", הוסיף שר החינוך.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בנט אמר כי "רונה, אילן ואסף רמון ייצרבו בזיכרון הלאומי של האומה כשלושה גיבורים אהובים שנתנו למדינת ישראל את כל אשר היה להם לתת. ביום העצמאות הקרוב, כאשר אעניק את הפרס, ניזכר כולנו במורשתה של רונה ז"ל ונמשיך את מפעל חייה ליצירת ישראל טובה יותר. מזל טוב משפחת רמון, אמא תמיד איתנו".

ממשפחת רמון נמסר: "אנו מתרגשים מאד, ומבקשים להודות מקרב לב לשר החינוך ולוועדת הפרס על הבחירה באמא שלנו, מנהיגה אזרחית אמיצה שאהבה את מדינת ישראל, והקדישה את חייה לדור הצעיר. אין בפרס הזה נחמה, אבל יש בו הרבה גאווה.

"אמא שלנו לקחה חיים כואבים והפכה אותם למפעל חיים שנתן כל כך הרבה לאנשים אחרים. ברוחה הייחודית ובעשייתה היא העניקה לעשרות אלפי בני נוער ומהנדסים השראה וכוח להיות טובים יותר ולהגשים את חלומותיהם", מסרו בני המשפחה.