אאא

האסירים הביטחוניים הכלואים בישראל הודיעו הערב (ראשון) על השעיית שביתת הרעב המתוכננת שלהם, בעקבות התקדמות המשא ומתן מול שב"ס בנוגע לדרישותיהם.

מועדון האסיר, שמייצג את מארגני השביתה, עדכן כי "הוחלט להאריך את המשא ומתן בכמה שעות נוספות ולדחות את פתיחת שביתת הרעב עד לסיומו".

מוקדם יותר היום אמר דובר רשות האסירים, חסיין עבד רבו בריאיון לרדיו פלסטיני כי "האסירים העניקו ארכה לשירות בתי הסוהר על מנת שיענה לדרישותיהם, וכי הם מצפים לתשובה בשעות הקרובות".

שלושת הדרישות העיקריות שלהם, הם: ביטול המיסוך הסלולרי, חידוש ביקורי המשפחות וביטול הסנקציות. בנוסף הם מבקשים הקלות כמו קניות בקנטינה ועוד.

על פי דיווחים, ישראל העבירה לחמאס הצעה לבטל את המיסוך הסלולרי בתמורה לעצירת השביתה, העלולה להביא להסלמה בשטחי יו"ש ובעזה.

את המיסוך התקינו בשב"ס לאחר שעלה חשד כי מחבלים העצורים בכלא מכווינים פיגועים בעזרת שיחות אותם הם מבצעים מסלולריים שהוברחו לכלא.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בינתיים, במפלגות הימין זועמים על המו"מ עם חמאס. השר נפתלי בנט צייץ בטוויטר: "הסכמת ראש הממשלה להעניק טלפונים למחבלים חמאס בכלא הישראלי היא כניעה מבישה לאיומי יחיא סינוואר. אני קורא לראש הממשלה נתניהו לחזור בו. מחבלים-רוצחים שמחליטים לשבות רעב - שישבתו".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' מסר בתגובה: "ספרו לי עוד על זה שנתניהו הוא ימין חזק. המו"מ האבסורדי הזה עם אסירי חמאס הוא שבירת שיא נוסף של כניעה ורפיסות. עד כמה אפשר לשחוק עוד את ההרתעה הישראלית?! שישבתו רעב כמה שהם רוצים, עד מוות, בלי הזנה בכפיה ובלי נעליים. אני קורא לנתניהו לחדול מכל שיח עם המחבלים בכלא".

עו"ד איתמר בן גביר מסר: "זו ההזדמנות לתקן את העיוות שבפסקי הדין שגזרו עליהם קייטנה בבתי המלון הישראלים, לתת להם לשבות רעב ככל שירצו, בשום פנים ואופן לא להאכיל אותם בכוח ולאפשר להם למות".

בן גביר קרא להחזיר עונש מוות. "כשאני אהיה בכנסת אפעל לכך שהפרוצדורה תהיה פשוטה עוד יותר: מחבלים שרצחו יהודים יובלו לכסא החשמלי, ולא תהיה להם כלל את האופציה לאיים באיומים כאלו ואחרים".