אאא

האם המנדט השמיני, שנגרע מיהדות התורה בסוף השבוע האחרון, אבד לה באופן סופי? לפחות לפי גורם ב'ועדת הבחירות המרכזית', התשובה לכך היא שלילית.

בשיחה ל'כיכר השבת' מסביר הגורם המקצועי את המצב הנוכחי, באשר לספירה חוזרת של קלפיות 'בעייתיות', בה החלו היום, תוך שהוא דוחה על הסף את השמועות שהופצו באשר לסיכוי הסופי של יהדות התורה לזכות או לא במנדט ה-8 הנכסף.

הרקע לדבריו, היא ההערכה שנשמעה בשעות האחרונות, לפיה הסיכוי להחזרת המנדט המדובר מהליכוד ליהדות התורה הינו כעת נמוך ביותר, משום שארבע מתוך הקלפיות שתחילה לא נספרו עודכנו היום בועדת הבחירות והם סיפקו כ-600 קולות ל'מחל', שכזכור עלה ל-36 מנדטים על חשבון ג'.

ספירה זו, אנו מבררים עם הגורם ב'ועדה', מאפסת לכאורה את סיכוייה של יהדות התורה. "ממש לא", הוא משיב בנחרצות.

"ולא מדובר רק באפשרות - הריאלית - שהשופט יקבל את התיקונים המתחייבים בקלפיות שבמושב ברכיה, באשדוד ובחיפה", מסביר הגורם, "אלא בכך שהליכוד עדיין 'מאוים' בגריעת קולות נוספים, בגלל הסנכרון בין הפרוטוקולים לבין הרישום הסופי בוועדה, שעדיין לא נעשה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

קלפי בשכונה החרדית בחיפה, ללא שום קול לג'... (צילום מסך)

קלפי בשכונה החרדית בחיפה, ללא שום קול לג'... (צילום מסך)
הגדלה

לדבריו, "הסיכוי למנדט שמיני ליהדות התורה עודנו קיים, והוא בהחלט סביר. מדובר ב-545 קולות בערך, שחסרים לה בשביל מנדט זה".

"כאמור, הסיכוי שקולות אלו יטו את הכף בחזרה לטובת ג', ממש לא פחת בשעות האחרונות בגלל הקולות שנוספו לליכוד בכמה קלפיות".

 פינדרוס, המועמד השמיני של יהדות התורה (מתוך קמפיין הבחירות)

הגורם מסכם: "הדיבור על כך שהנציג שלכם, של הציבור החרדי (פינדרוס. א.ר), ייאלץ לחכות לאישור 'החוק הנורבגי' כדי להיכנס לתפקידו כח"כ - מגיע מתחושות בטן בלבד. השבעתו עם חבריו כח"כ מן המנין, השמיני מטעם יהדות התורה, כבר ב-30 לחודש - בהחלט ריאלית".

באשר לסיכויי 'הימין החדש' להעפיל בסופה של הספירה הסופית הכוללת אל מעבר לאחוז החסימה, הגורם בועדה נחרץ: "אין מצב שזה יקרה. כלום לא יעזור להם; הם בחוץ, וזה בטוח".

קלפי בעייתית ברובע החרדי של אשדוד (צילום מסך)
קלפי בעייתית ברובע החרדי של אשדוד (צילום מסך)