אאא

בית המשפט לתעבורה בירושלים קיבל את בקשת המשטרה, והאריך שוב את מעצרו של נתנאל סנדרוסי, החשוד כמי שנהג ברכב שדרס בחול המועד פסח את הילד בנימין ביגלאייזן בן ה-11, בתאונת 'פגע וברח' בצומת רמות בירושלים.

למרות שבדיון הקודם, בבית משפט השלום, התברר כי גם המשטרה אינה בטוחה אם הוא החשוד בדריסה, או שמא חברו העצור מאור גמליאל, הגישו נציגי המשטרה את בקשת הארכת המעצר לסנדרוסי - בפעם הרביעית - ב-8 ימים.

לטענת המשטרה בדיון כעת, "המשיב (סנדרוסי) מתנהל בצורה עבריינית: מעלים ראיות, ולא עונה לשאלות".

"בחקירתו האחרונה הוטחו בחשוד ראיות משמעותיות - וגם בחקירה הזו החשוד שתק", גילה נציג המשטרה, בבית המשפט.

נציג המשטרה הוסיף עוד, גם באשר לעצורים גמליאל ואיתיאל: "ההתנהגות של כלל המעורבים בתיק, הינה של שיבוש הליכים והסתרת מידע. החקירה עודנה בעיצומה. התיק הזה חמור מאוד בעינינו - הילד שנפגע, עוד לא חזר להכרה".

 תגובתו של עו"ד משה סוחמי (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

מנגד, סנגורו של החשוד, עו"ד משה סוחמי, אמר בדיון: "אם אחרי 16 ימים אנחנו עדיין לא יודעים בוודאות מי הנהג - זה אומר שהתיק קרס".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"לא נתקלתי בהארכת מעצר רביעית, בה לא מקבלים תשובות לשאלות שהמשטרה מחויבת לרשום בבקשתה. אנחנו אפילו לא שומעים אם הוא נהג ברכב. זה חסר תקדים", הדגיש העו"ד.

שופט בית המשפט לתעבורה נאיל מהנא החליט כאמור לקבל במלואה את בקשת המשטרה, והאריך את מעצרו של סנדרוסי ב-8 ימים נוספים.

מהנא נימק: "קיימת התקדמות חלקית בחקירה. השמירה על שתיקה, זו זכותו, אבל כמובן שהדבר נלקח בחשבון. יש פה חקירה שמתנהלת בצורה מורכבת. היא קשורה בראיות פורנזיות ובחשודים אחרים. בשים לב שהוא שומר על זכות השתיקה, אני מקבל את בקשת המשטרה".

כזכור, בבית החולים ממשיכים הרופאים להילחם על חייו של הילד שנפצע בתאונה המדוברת, שמצבו הוגדר אנוש.

שמו לתפילה: חיים בנימין בן שושנה רייזל, לרפואה שלימה בתוך שאר חולי ישראל.