אאא

סערת חילולי השבת באירוויזיון: גדולי הדיינים והרבנים מהעיר בני ברק יוצאים במכתב חריף בו הם מוחים על חילולי השבת שייעשו בשבת הקרובה בתל אביב בשל אירוע תחרות גמר האירוויזיון, בהשתתפות עשרות אלפי אנשים.

את המכתב כותבים הרבנים לאור הוראתו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי כי יש לצאת הערב (חמישי) בחצות הלילה לעצרות תפילה וזעקה על כבוד השבת.

במכתב הנחשף לראשונה ב'כיכר השבת', כותבים הרבנים: "בהיות ונתנו גושפנקא 'המתירה' חוקית כביכול לכשלושים אלף מישראל לחלל את שבת קודש פרשת בהר, ודבר זה חמור יותר מחילול שבת בפרהסיה - בהיותו מתוכנן ומסודר על פי ראש המדינה בגושפנקא דחוקיהם.

"יגורנו מפני האף והחימה ח"ו, ועל כן באנו בזה במחאה נמרצת על הפשע הגדול הנעשה לעין כל. אוי לנו מעלבונה של שבת קודש, ואנן בדידן נתחזק בשמירת שבת כהלכתה".

על המכתב חתמו גדולי דייני ורבני העיר, ביניהם: הגאון רבי שמעון בעדני, הגאון רבי יצחק זילברשטיין, הגאון רבי שלמה מחפוד, הגאון רבי חיים מאיר וואזנר, הגאון רבי שריאל רונזברג, הגאון רבי משה שאול קליין ורבנים נוספים.

בתוך כך, ברחבי הארץ נערכים לעצרות תפילה רבות כהוראת הגר"ח. מלבד בית הכנסת 'לדרמן' שם תיערך העצרת המרכזית, צפויים הערב בחצות להתקיים עצרות תפילה בביהמ"ד המרכזי רמת אלחנן, נחלת משה, צעירי פונוביז', דברי שיר, הליגמן, בית תפילה ויסודות בשכונת פרדס כץ וכן בבתי המדרש המרכזיים בשכונת קרית הרצוג בבני ברק.

בעיריית בני ברק שמסייעים בארגון העצרות אמרו ל'כיכר השבת' כי מדובר בעצרות מחאה שקטות על פי הוראת גדולי התורה, ולא במחאות רחוב המוניות. "העצרות כולם בהוראתם הישירה של גדולי התורה בעיר", הבהירו.

כמו כן, עצרת תפילה צפויה להתקיים בשעה 00:25 בלילה, בבית המדרש 'אבי עזרי' במרכז פתח תקווה.