אאא

המאבק על התפקיד המכובד של מבקר המדינה נמשך. חברת הכנסת לשעבר, נורית קורן, החליטה להצטרף להתמודדות על התפקיד. כך על פי הדיווח ב-ynet. קורן שהייתה חברת כנסת מטעם הליכוד ניסתה להשיג את תמיכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ולהיות המועמדת הרשמית של המפלגה, אך נתניהו סירב להביע בה תמיכה פומבית. כעת היא פנתה לחברי כנסת כדי שיחתמו לה על טופס המועמדות עליו צריכים להיות חתומים עשרה חברי כנסת.

על פי הדיווח, גורמים בליכוד טענו כי למרות היותה עורכת דין ועל אף העובדה שיש לה שלושה תארים, היא לא תוכל להתמנות לתפקיד מכיוון שמינוי כזה עלול לעורר התנגדות ציבורית ופוליטית נרחבת כשזה נראה שמפלגת השלטון ממנה לעצמה את האיש שלה כמבקר.

על פי דיווחים, נתניהו מתנגד למנות לתפקיד שופט בכיר בדימוס, ומעוניין לתמוך במועמד חיצוני שלא מגיע מעולם מערכת המשפט וכעת הוא בוחן מועמדים אפשריים.

 "שנים רבות אני עוסקת בעשייה חברתית ובסיוע לאזרחים מול מוסדות המדינה", אמרה קורן. "נוכחתי לדעת שדברים לא תמיד עובדים כפי שאמורים לעבוד ושיש הרבה מה לתקן. בתפקידיי הקודמים לא היססתי להעביר ביקורת כשראיתי אי צדק או גזענות. הגיע הזמן שאישה תשוב למלא תפקיד בכיר זה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מועמד נוסף ששקל להגיש את מועמדותו באופן רשמי הוא פרופ' אברהם דיסקין, אך כנגד מועמדותו התעוררה התנגדות גם מטעם החרדים שטענו כי הוא אינו ראוי לתפקיד בשל יחסו לחרדים כשהם מסתמכים על ראיון ישן ושולפים ממנו קטעי משפטים שהוצאו מהקשרם.

בתוך כך, מועמד נוסף שהודיע על התמודדותו הוא ד"ר אילן מעוז, ששימש בעבר היועץ הכלכלי הראשי למבקרי המדינה אליעזר גולדברג ומיכה לינדנשטראוס. הוא התמודד גם בסיבוב הקודם שבו נבחר המבקר הנוכחי, השופט בדימוס יוסף שפירא.

כל מועמד לתפקיד מבקר המדינה יכול להודיע על החלטתו להתמודד עד ה-20 במאי. מבקר המדינה ייבחר ב-3 ביוני, בהצבעה חשאית שתיערך בכנסת.