אאא

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הודיע היום (רביעי) לפרקליטיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא מסכים לדחות את מועד השימוע בשלושה חודשים וכי הוא ייערך בימים רביעי וחמישי- ג'-ד' בתשרי (2/3 באוקטובר).

במכתבו, מציין היועמ"ש כי במידת הצורך יקבע מועד לשימוע נוסף, בשבוע שלאחר מכן. יצוין כי מדובר בשימוע לשלושת תיקי החקירה נגד ראש הממשלה.

לפי הודעת היועמ"ש, נתניהו ביקש באמצעות פרקליטיו לדחות את השימוע בשנה - לאחר ה-14 במאי 2020 אך היועמ"ש סירב לבקשה.

במכתבו, מציין מנדלבליט כי "אין כל הצדקה לכך שהשימוע ייקבע – כבקשתך – לעוד שנה ממועד איסוף חומרי החקירה על ידך, דבר שיפגע באינטרס הציבורי החיוני של קבלת החלטה בתיק בהקדם האפשרי ובנסיבות העניין אין לו כל הצדקה עניינית".

היועמ"ש מוסיף ומבקש מנתניהו להעביר את עיקרי הטיעונים בכתב - עד שבועיים לפני המועד הראשון שנקבע לשימוע. כמו כן, על נתניהו לאשר בתוך שבועיים כי אכן יתייצבו לשימוע במועדים החדשים שנקבעו.

הסאגה סביב מועד השימוע נמשכה זמן רב לאחר הסירוב המתמשך לאסוף את חומרי החקירה הנוגעים לראש הממשלה. רק בשבוע שעבר, הודיע נתניהו כי פרקליטיו פנו ליועמ"ש כדי לקבל את החומרים ואלו נאספו על-ידי עורך הדין עמית חדד. יתר פרקליטיו של נתניהו לא אספו את החמור שכן לא הגיעו להסדר תשלום עם ראש הממשלה..

לפני יומיים, ביום האחרון לקביעת השימוע, פנה עו"ד עמית חדד ללשכת היועמ"ש לקביעת מועד לשימוע, והיום, הוא קיבל את מועדי השימוע החדשים שנקבעו.

כזכור, לפני שלושה חודשים הודיע מנדלבליט על הגשת כתב אישום - בכפוף לשימוע, נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בשלוש פרשות שונות. בתיק 4000 - תיק בזק, נתניהו חשוד בשוחד, בתיק 1000 ובתיק 2000, הוא חשוד בעבירות של מרמה והפרת אמונים.