אאא

שריפת הענק ששרפה עשרות בתים ואת יער בן שמן כליל נמצאת תחת שליטה. מפקד המחוז ניצב עמיחי אשד ערך לפני זמן קצר (שישי) הערכת מצב בחפ"ק משטרת ישראל בתל חדיד יחד עם גורמי כב"ה, הרשויות המקומיות, רט"ג, פקע"ר, מד"א וגורמים נוספים.

בסיכום הערכת המצב נקבע, כי החל מהשעה 08:00 בבוקר תותר חזרת התושבים לישובים שילת, גימזו, כפר דניאל.
הכניסה לשלושת הישובים תתאפשר בשלב זה לתושבי היישובים האלה בלבד לאחר תיאום מול המועצה.

צוותים קרקעיים של כוחות כיבוי מקפריסין כבר הגיעו לישראל כדי לסייע. מטוסי כיבוי מקפריסין , יוון, קרואטיה ואיטליה צפויים להגיע לארץ החל מהצהריים.

בינתיים, השריפות פעילות ללא שליטה, בזירת יער בן שמן פועלים 45 צוותי כב"ה ו-4 מטוסי כיבוי.

כזכור, היישוב מבוא מודיעים, שהוקם על ידי ר' שלמה קרליבך נשרף כליל וכל בתיו נשרפו. התושבים פונו ללא פגע לפני השריפה אך נגרם נזק כבד מאד ברכוש. בנותיו של קרליבך, נשמה ודרי ואנשים נוספים הקימו כבר קרן לאיסוף כספים עבור המשפחות שנותרו ללא כל רכושם.

לפניות לסיוע מיידי למשפחות המושב שנותרו כשבגדיהם לעורם: 

050-6214509 שרי, 050-6880848 שרה, 052-580-8977.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

 מבוא מודיעים שרוף. צילום: כיבוי והצלה

נזק חמור במיוחד נגרם גם בקיבוץ הראל, שהאש כילתה בו בתים, מחסנים, רכבים וציוד חקלאי, וכן נשרפו מאות רבות של דונמים, מהיער והחורש סביב הישובים, כפר אוריה, הראל, מעוז ותרום. כמו כן, בקיבוץ הראל, נשרפו גגות אסבסט רבים ויש סכנה בשאיפת העשן שנפלט מהשריפה שהייתה מעורבת באסבסט.

גם בקיבוץ הראל, מושב תרום וכפר אוריה, השריפות פעילות ללא שליטה, במקום פועלים 21 צוותי כב"ה ו-3 מטוסי כיבוי, 2 כבאיות של חיל האויר, 2 מכליות צבאיות ונקניק מים.

עדכון חסימות עקב שריפות:

• כביש 44 משמשון לצומת נחשון בשני הכיוונים.

• כביש 443 מצומת שילת לצומת בן שמן בשני הכיוונים, וכן העליות למחלף בן שמן מכביש 1 מזרח ומערב נחסמו לתנועת כלי רכב.

לדרכים חלופית ניתן לבחור בכבישים 431, 1

במשטרה קוראים לציבור הנהגים, לא להגיע לצירים החסומים ולבחור בדרכים חלופיות. שוטרי אגף התנועה נמצאים בנקודות החסימה ומבצעים הכוונות. יש להישמע להוראות השוטרים הפועלים לשמירה על בטחונם של משתמשי הדרך.