אאא

בית המשפט המקומי באתונה גזר אמש (שני) 11 חודשי מאסר על שמעון חיות, צעיר מבני ברק הנחשד בעוקץ של מיליונים, אך אף מדינה לא ביקשה את הסגרתו והוא צפוי להשתחרר בקרוב.

העונש שנגזר על חיות הוא בשל הרשעתו בשימוש בדרכון מזויף, אך השופט פסק עיכוב ביצוע לשלוש שנים, כך שבמצב הנוכחי שאף מדינה לא ביקשה את הסגרתו - הוא צפוי להשתחרר בקרוב.

עורך הדין יקי קהן, סנגורו של חיות, מסר: "למרשי היה הליך פלילי מזורז באשמה של שימוש בדרכון מזויף ועונשו 11 חודשי מאסר. ניתן עיכוב ביצוע לשלוש שנים, נקבע סכום לערבות, ולאחר הפקדתו הוא יוכל להשתחרר".

כזכור, חיות נעצר ביום שישי האחרון ביוון, לאחר חודשים רבים של היעלמות. חיות, נעצר במסגרת פעילות שותפת של כוחות האינטרפול ומשטרת ישראל ביוון.

לפני מספר חודשים פורסם תחקיר ענק שנערך על ידי העיתון הנורבגי VG, בו נחשף כי שמעון חיות, חשוד בהונאת מיליונים רבים מנשים במדינות סקנדינביה.

חיות הצעיר, הציג את עצמו כבנו של איש העסקים לב לבייב, ואף שינה את שמו בתעודת הזהות לסיימון לבייב, כשהוא מנהל חיי ראוותנות על חשבונן של נשים - אותן רימה וניצל. לבייב עצמו הגיש תלונה במשטרה כנגד חיות, אך לפי העיתון, הוא כנראה המשיך במעשיו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כבר בשנת 2011 הוא היה מבוקש בישראל על מעשי הונאה בכמה מדינות ואף הובא לישראל כדי לעמוד למשפט, אך הצליח להימלט מישראל ועקבותיו נעלמו. הוא ישב גם בכלא בפינלנד על חלק ממעשיו.

העיתון הנורבגי יצא למסע חוצה יבשות כדי לאתר את הנוכל המתוחכם, ניסה לאתר אותו בישראל בסיוע העיתונאי אורי בלאו ואף הגיע לבית הוריו בבני ברק שם אמרה אמו כי אין לה כל קשר עם בנה וכי הם מנותקי קשר ממנו.

העיתון הגיע לשתי נשים אותן הונה חיות לאורך זמן כשהוא מציג בפניהם רכבי פאר, לוקח אותן לטיסות במטוסים פרטיים ואורח חיים מפואר במיוחד שכלל שומר ראש ומזכירה צמודה, כשהוא מוציא מהן בסופו של דבר מאות אלפי דולרים בטענה שהוא זקוק להלוואה קטנה בשל איומים שישנם עליו כשהוא אף מציג את חולצתו מוכתמת בדם או בשל הצורך להסוות את פעילותו בגלל אויביו.

הוא אף העניק להן "ביטחונות" בדמות מסמכים מזויפים של הפקדות כספים או מתן שעון מזויף כערבות כביכול מדובר בשעון יוקרה ששווה כסף רב.