אאא

זה זמן רב מתעלמת רמאללה מממשל טראמפ ואף החרימה את ועידת בחריין. אבל הכתף הקרה מצד מדינות ערב ומצבה הרעוע של כלכלת הרשות הביאו את הפלשתינים לחשב מסלול מחדש, דך חושף הבוקר (שלישי) העיתון 'ישראל היום'. לדברי בכיר פלשתיני: "הועברו מסרים ליישור ההדורים עם ארה"ב והצדדים הציגו גישה חיובית".

על פי הדיווח בעיתון, גורם בכיר ברמאללה גילה כי לאחרונה הועברו מסרים הדדים בין רמאללה לוושינגטון כדי ליישר את ההדורים ולהפסיק את החרם שהטיל אבו מאזן על הנשיא טראמפ ונציגיו חתנו ויועצו הקרוב של טראמפ ג'ארד קושנר, והשליח המיוחד לאזור ג'ייסון גרינבלאט.

לדברי הגורם, משלחת של בכירים מרמאללה בראשותו של ראש מנגנוני הביטחון, מאג'ד פראג', צפויה לצאת בקרוב לוושינגטון לדיונים בכירים אמריקנים, וכי מגעים חשאיים ושיחות בעניין נערכו לאחרונה בין מקרוביו של טראמפ למקרוביו של אבו מאזן.

בכיר פלשתיני אמר ל'ישראל היום': "מדובר בגישושים בלבד, אולם שני הצדדים הציגו גישה חיובית ונרשמה התקדמות לקראת האפשרות לחידוש היחסים"

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בעיתון ציינו כי אחת הסיבות לשינוי הגישה של אבו מאזן היא האכזבה ממדינות ערב, שהסכימו להשתתף בוועידת בחריין, למרות ההפצרות של אבו מאזן להחרימה.

לדברי הבכיר הפלשתיני, ברמאללה ראו בהשתתפות "בגידה בסוגייה הפלשתינית". בהתחשב בכך שאחת ממטרות הוועידה הייתה להפיל על אבו מאזן לחדול מהחרם, נראה שהמהלך הצליח.

סיבה נוספת כי ההערכה ברמאללה שהפן המדיני בתכנית המאה יוצג לאחר הבחירות והקמת ממשלה בישראל, והפלשתינים מעוניינים לייצב עד אז את היחסים מול הנשיא טראמפ ואנשיו. גם מצבה הכלכלי החמור של הרשות תורם את חלקו וברמאללה בהחלט מעוניינים בחידוש הסיוע האמריקני, מה גם שברשות גוברת ההערכה שטראמפ עשוי לזכות בכהונה שנייה בבחירות 2020.