אאא

לאחר שבבחירות האחרונות היית בעיה עם קיום ההדרכות לעובדים החרדים בקלפיות, האברכים פנו שוב ל'כיכר' וטענו כי ב'וועדת הבחירות' החליטו לקיים גם הפעם הדרכות מעורבות. לאחר התערבות 'כיכר', הוועדה החליטה כי הקורסים יתקיימו גברים לחוד ונשים לחוד.

הסיפור החל כאשר מזכירי הקלפיות שבאו השנה לראיון ב'וועדה' לקראת הבחירות המתקרבות, נאמר להם כי לבחירות האלו הקורסים לא יתקיימו כמו בדרך כלל - בבית הספר בשיכון ג׳, אלא בבית הספר בלייך ברמת גן או באזור התעשייה בבני ברק.

כאשר האברכים התעניינו מה ההבדל בין הבחירות הנוכחיות לבחירות הקודמות, הם לא הצליחו לחלץ תשובה עניינית שתתן להם מענה על שאלתם.

אותם אברכים חששו, ובצדק כי יקרה מה שקרה עם 'קורס הנהיגה המונעת', שעקב התקנות המחמירות של משרד המשפטים לא לקיים שיעורים בהפרדה הוחלט להעביר את הקורסים מחוץ לבני ברק.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

חששם של האברכים היה מוצדק, במידה והקורסים היו מתקיימים במעורב הם לא היו משתתפים בהם ולא היו יכולים לשמש כמזכירי קלפי, מה שהיה גורם להם נזק כלכלי כבד.

לאחר התערבות 'כיכר', ועדת הבחירות המרכזית הבהירה באופן שאינו משתמע לשתי פנים: "ההדרכות לתפקיד מזכירי הקלפי לתושבי בני ברק, לא תהיינה הדרכות מעורבות. ההדרכות יתקיימו לנשים לחוד ולגברים לחוד."

"בשל אי התאמת המבנה הקודם לצורכי ההדרכה, הושכרו לטובת ההדרכות כיתות לימוד במבנה אחר, בבני ברק. כאמור, ההדרכות יתקיימו כהדרכות נפרדות. באתרי ההדרכה האחרים, יתבצעו ההדרכות כמקובל. ההפרדה באתרים אלו תיקבע על-פי הצורך."