אאא

בחמאס החלו להשמיע מסרים מאיימים לישראל, בעקבות מותו בצהריים של פעיל הארגון, מירי כוחות צה"ל. "הרג הפעיל לא יעבור ללא מענה, האויב יישא בהשלכות", אומרים כעת בזרוע הצבאית של חמאס.

טלאל אבו-זרייפה, חבר בלשכה המדינית של החזית הדמוקרטית וחבר ב'וועד צעדות השיבה', הסביר: "איננו יכולים לעמוד בחיבוק ידיים מול הפשעים שמבצעת ישראל, במיוחד לאור ההרוג. החמ"ל המשותף של הפלגים מתכנס בשעה זו, על מנת לדון בתגובה לפשעים של הכיבוש".

 שיגור רקטות מעזה לישראל, בסבב האחרון (צילום ערבי: מתוך טוויטר)

כזכור, צה"ל תחקר את האירוע בגבול וטען כי הכוח טעה בזיהוי. לפי הודעת דובר צה"ל, תחקיר ראשוני של התקרית העלה כי החיילים טעו בזיהוי; חשבו שמדובר במחבל וירו באיש משמר הגבול של חמאס.

מפרטי התחקיר מתברר, כי מספר פלסטינים התקרבו לגדר ואיש חמאס, מכוח משמר הגבול של הארגון, התקרב אליהם - ככל הנראה בניסיון להרחיק אותם. כוח צה"ל שראה את הקבוצה ליד הגדר, זיהה בטעות את 'פעיל הריסון' כמחבל חמוש, ולכן ביצע ירי שפגע בו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מקורו של הירי, הבהיר צה"ל בהודעה מתנצלת משהו, הוא ב"אי הבנה". הצבא אף הבטיח כי "האירוע יתוחקר".

חיילים בגבול. אילוסטרציה (צילום: דובר צה''ל)
חיילים בגבול. אילוסטרציה (צילום: דובר צה"ל)
הגדלה

על פי דיווחים בכלי התקשורת, במהלך היום מעבירה ישראל מסרי הרגעה לרצועת עזה, באמצעות גורמים שונים, ובשל כך אף מגיעה המשלחת המצרית לרצועת עזה.

השעות הבאות יבהירו את התמונה באשר למתיחות הביטחונית המתחדשת בדרום; האם ארגוני הטרור מקבלים את ההתנצלות הישראלית או לא - ופותחים בסבב לחימה חדש.