אאא

שעות ספורות לאחר המכתב של ראש ישיבת 'שפת אמת' הגאון רבי שאול אלתר, שפורסם ב'כיכר השבת', בו הוא כותב, כי שמע מהרבנים הגאונים רבי נפתלי נוסבוים ורבי שמואל דוד גרוס, כי הם חתמו על מכתב ה'חרם', ללא ידיעת העובדות לאשורם, הוציאו אמש (חמישי), באישון ליל הרבנים המוזכרים מכתב תגובה ותמיכה באדמו"ר.

וכך כותבים הרבנים.

"לידיעת ציבור אנשי שלומינו היקרים שיחיו. חתימותינו על ה'הודעה ואזהרה' (החרם), בתאריך כ"ד סיוון תשע"ט, נחתמו על ידינו בידיעה ברורה, בכדי למחות על הפגיעה בכבוד רבו, ואין לערער על זה. וכל מה שנכתב שריר וקיים".

המכתב
המכתב
הגדלה

גורם המעורה בנעשה בחסידות גור טוען, כי מכתב ההבהרה אמנם מביע תמיכה בלתי מסוייגת בהנהגתו של האדמו"ר, אך מצד שני אינו מכחיש במפורש את הדברים שכתב הגאון רבי שאול אלתר.

כזכור, הגאון רבי שאול אלתר, ראש ישיבת שפת אמת ובן דודו של האדמו"ר מגור, התערב אמש (חמישי), לראשונה, בפרשה שמסעירה את החסידות, ובמכתב שהוציא מעניק גיבוי להתנהלותו של העסקן הגוראי דוד ברלינר, נגדו מתחולל בימים אלו מסע רדיפה.

"הנני מעיד", ממשיך הגר"ש אלתר, "ששמעתי בעצמי מהרה"ג ר' נפתלי נוסבוים ומהרה"ג רש"ד הכהן גרוס, שחתמו על המכתב נגד העסקן, בלי ידיעת העובדות לאשורם".

כזכור, כנגד העסקן הגורי דוד ברלינר הוצא מכתב ה'חרם' בחתימת רבני חסידות גור, בעקבות סירובו לקבל את דעתו של האדמו"ר מגור בנוגע לקיום ה'קעמפ' בארה"ב לבנות בלבד.

בשבוע האחרון הגיע העסקן ביקור בארץ, לקראת שמחת נישואי נכדתו עם נכדו של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, כאשר מרגע היוודע דבר ביקורו ומקום מגוריו של העסקן, החלו מחאות מצד מאות חסידי גור שמגיעים מידי בוקר לבניין בו הוא מתגורר ברחוב ירמיהו בירושלים, ומשמיעים דברי מחאה וכינויי גנאי.

ביום שני בערב, השתתף דוד ברלינר בשמחה באולמי סאטמר בירושלים, וכשנודע דבר השתתפותו של העסקן באירוע, החלו המוני חסידי גור להגיע למקום ולעורר מהומות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

המשטרה שהוזעקה למקום חילצה את העסקן מהאולם והבריחה אותו באמצעות ניידת משטרה, תוך כדי צעקות מצד החסידים לעבר העסקן - "שייגץ" "מחוצף".

בנוסף, בלילה שבין יום שלישי לרביעי, גרמו אלמונים לנזקים בבניין בו מתגורר העסקן, ושברו אמצעים שונים שהותקנו בבניין.

ביום רביעי בשעות הערב, התקיימה עצרת נוספת בסמוך לביתו של העסקן, כאשר המוחאים שרו את הניגון הידוע "ימח שמו וזכרו ונמח זכורו מלהזכירו".

במהלך אותו הלילה נתלו מודעות ברחבי העיר ירושלים, בהם נראית תמונתו של העסקן, תחת הכותרת "ובערת הרע מקרבך" ו"והיה מחניך קדוש".