אאא

הקרב הבא? רבני שכונות רמת אשכול וגבעת המבתר בירושלים, יצאו אמש (ראשון) במכתב חריף נגד הכוונה להקים קרית חינוך למרגלות השכונה. הרבנים משתמשים במילים קשות כ"גזירה" ו"סיכון חינוך צאצאינו".

מתברר, כי כחלק מהסכם השכונות שנעשה בכהונתו של ראש העיר הקודם ניר ברקת מול המגר החרדי בכלל ורבני 'דגל התורה' בפרט, הסכם שנועד לכאורה להיטיב עם המגזר החרדי החי בשכונות המעורבות, הוחלט על הקמת קרית חינוך גדולה למרגלות שכונת רמת אשכול.

על פי התכנית, היקף הבנייה במתחם המתוכנן יתפרס על שטח בנוי של כ-60 אלף מ"ר, שטח עצום, בו ייבנו מאות כיתות חינוך כחלק מהמחסור בכיתות בירושלים.

מלבד הבעיה הרוחנית ממנה חוששים הרבנים, הם מזהירים מפני סכנה גשמית של עומס חסר תקדים שיווצר בכביש הראשי המוביל למתחם, כאשר למעשה רק רחוב הצר יחסית אמור להוביל למתחם, וזאת עוד לפני המחסור הצפוי במקומות חניה בכל האזור.

במכתבם כותבים רבני השכונה כך: "בימים אלו הוגשה תכנית לועדה המחוזית בירושלים, לבנות מתחם חינוך למרגלות שכונות רמת אשכול וגבעת המבתר, ונודע לנו שחלק גדול מן המתחם יוקצה למוסדות חינוך שונים שאינם מתאימים כלל לאופי השכונות שרובם בני תורה מובהקים, וזה יפגע פגיעה אנושה בצביון השכונות, ויסכן את חינוך צאצאינו".

"בנוסף לכך", הם כותבים, "עצם מתחם הענק המתכונן, עלול לגרום נזק וסיכון מחמת עומס אלפי התלמידים ומאות כלי הרכב ופגיעה גדולה באיכות החיים של תושבי השכונות".

בסיום מכתבם מזהירים הרבנים: "על כן באנו בזאת לגלות דעתנו דעת תורה, שיש להתנגד לתוכנית זו בכל תוקף, לפעול ולהפעיל ולבטל את רוע הגזירה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

על המתכב חתמים הגאון רבי צבי שרלין, הגאון רבי אהרון דוד פוטאש, הגאון רבי ניסן שלמה הכהן קפלן, הגון רבי שלום טוויל והגאון רבי יהודה בוים.

יצוין, כי בשבוע שעבר נערך דיון בוועדה המחוזית אך לא התקבלה החלטה ובשלב זה לא נקבע דיון נוסף.

בכיר בקואליציה בי-ם טוען בשיחה עם 'כיכר השבת' כי "המתחם כבר הוגש לוועדה המחוזית בברכת הרבנים לפני כשנה, כבר אז דנו בתוכנית התב"ע והפקידו אותה".

לדברי הבכיר, לא ברור מדוע הרבנים בטוחים במכתבם כי חלקו של המתחם יוקצה עבור ציבור חילוני: "בוועדת ההקצאות הנוכחית לטעון שיוקצו מרבית המבנים לשאינם חרדים זו בדיחה". לדבריו, "מדובר בשטח חום, שההקצאות בו עדיין לא נידונו ומדובר על תב"ע בלבד בשלב זה".