אאא

פרסום ראשון: לאחר חודשים רצופים בהם הציבור החרדי בטבריה מרגיש מושפל, מהתנהגותו של ראש העיר רון קובי, החליטו כמה מרבני העיר לא לשתוק על הפגיעה הקשה בתושבים שומרי המצוות, ולצאת לנקמה מקורית שתעלה על נס את הכדאיות שבשמירת שבת קודש.

עסקן המתגורר בעיר, ארגן יוזמה בשם "מכבדי השבת בטבריה", במסגרתה בני הציבור החרדי בישראל שנוהגים לבוא בהמוניהם ב'בין הזמנים' כדי לנפוש בעיר הגלילית, ירכזו את כל כוח הקנייה הגדול שלהם רק אצל העסקים שומרי השבת בעיר.

יצוין, כי למהלך זה ישנו אף גיבוי רבני, כאשר לא מעט רבנים נחשבים כבר חתמו על קריאה ברוח זו, בהם הראשל"צ הגאון רבי שלמה משה עמאר, רבה של ירושלים.

הגר''ש עמאר, בחתימתו (צילום: חננאל כהן)
הגר"ש עמאר, בחתימתו (צילום: חננאל כהן)
הגדלה

שמעון כהן, עורך העיתון 'מקומי טבריה' השותף ביוזמה זו, מספר עליה ל'כיכר השבת': "אנחנו רוצים להוביל לכך שהעסקים שהחליטו לפתוח בשבת, בעקבות התמריצים והתעמולה הבלתי פוסקת של ראש העיר רון קובי, ירגישו בפועל את הנזק הכלכלי והכספי שייגרם להם בעקבות כך".

"גם אם תהיו צמאים מאוד", הוא פונה לכלל האוכלוסייה שומרת המצוות בישראל, "כשאתם באים לטבריה, אל תכנסו לחנות שמחללת שבת אפילו לא בשביל בשביל לקנות כוס מים".

 כשקובי פגש את רבני 'הידברות' בטיילת (צילום: יצחק משה, הידברות)

לדבריו, "נעמיד כמה סדרנים שיעמדו באזורי הנופש, כמו הטיילת, החופים ועוד, והם ינווטו את הציבור ויכוונו אותו טוב טוב היכן לא רצוי להיכנס ואיפה בהחלט מומלץ".

אדם נוסף המעורב ביוזמה המקורית, מפרט: "הרווח פה יהיה כפול: הם גם יראו שהציבור החרדי גודש את טבריה בהמוניו, ולכן לא שווה להתעסק איתו, וגם לעסקים השונים, שהתפתו לרעש שעש רון קובי, לא תהיה ברירה אלא לשמור שבת - כך שהחיים בטבריה יחזרו למסלולם השקט והרגוע, כמו לפני עידן רון קובי".

הקריאה שתפורסם במקומונים
הקריאה שתפורסם במקומונים
בעלי חנויות עם תעודה מ"מכבדי השבת"
בעלי חנויות עם תעודה מ"מכבדי השבת"