אאא

על רקע ההפגנות הבלתי פוסקות בהונג קונג נגד סין, מפרסמים היום (שלישי) כלי התקשורת הרשמיים במדינה שיירות של משוריינים סיניים העושים את דרכם לעבר הגבול.

האם סין עומדת להתערב צבאית בנעשה בטריטוריה הסמוכה לה? לפי "גלובל טיימס", כלי תקשורת סיני המקורב לשלטון, התשובה שלילית ומדובר בהערכות לקראת תרגיל.

עם זאת, רק אתמול אמר יאנג גואנג, דובר המשרד הסיני האחראי על ענייני הונג קונג כי "המפגינים בהונג קונג השתמשו בימים האחרונים פעמים רבות בכלים מסוכנים מאוד כדי לתקוף את המשטרה. אלה פשעים חמורים, וצצים ניצנים של טרור".

המפגינים, טוענים כי השפעת ביינג'ינג הולכת ומתגברת, וכי הם כבר פחות עצמאיים מאשר בעבר. את זעמם הם מפנים בין היתר כלפי המנהיגה קארי לאם, עליה הם טוענים כי הוא "בובה על חוט".

לאם מצידה, קראה למפגינים להפסיק את ההתפרעויות האלימות בנימוק כי "הסכנה מעולם לא הייתה גדולה יותר". עם זאת, סירבה לדון בדרישותיהם באומרה כי הם הגיעו "לנקודת האל חזור".

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צייץ הערב בחשבון הטוויטר שלו: "יש הרבה אנשים שמאשימים את ארצות הברית בבעיות בהונג קונג. אני לא יכול לתאר לעצמי למה. המודיעין שלנו עדכן שהממשלה הסינית מעבירה כוחות לגבול עם הונג קונג. כולם צריכים להישאר רגועים ובטוחים".