אאא

הפרקליטות הגישה היום (רביעי), הצהרת תובע נגד שלושת הצעירים שנעצרו במוצאי השבת ברחוב נהר הירדן בבית שמש, בחשד כי תקפו שוטרים ואיימו עליהם.

באירוע המדובר, הוזעקו השוטרים לרחוב נהר הירדן שבבית שמש בעקבות דיווח על הקמת רעש וקטטה בפארק ציבורי. עם סיום הטיפול באירוע, וחזרתם אל הניידת, הבחינו בצמיג ניידת מנוקב ובחשוד הנמלט מהמקום, וניסו לעצרו.

במקום החלו להתגודד ולתקוף באלימות את השוטרים מספר צעירים נוספים שהיו במקום במטרה למלט את העצור, ובכך אילצו את השוטרים, לטענתם, בשל חשש לחייהם לבצע ירי באוויר. 3 חשודים נעצרו עוד באותו הלילה בחשד לתקיפה האלימה והובאו לחקירה במשטרה.

במסגרת החקירה המשטרתית, עצרו במהלך השבוע שלושה חשודים נוספים, קטינים, אך הם שוחררו בתנאים מגבילים על ידי בית המשפט.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מנגד, מעצרם של החשודים שנעצרו בליל התקיפה, הוארך פעם נוספת עד לתאריך 25.8.19, במסגרת הדיון שהתקיים בבית משפט השלום בירושלים, ושבמהלכו הגישה פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) הצהרת תובע בכוונה להגיש כבר בשבוע הבא כתב אישום נגד 3 החשודים בגין העבירות המיוחסות להם.

במשטרה מציינים, לא ייתכן ששוטרים המגיעים לקריאתו של אזרח המבקש לקבל שירותי משטרה, יותקפו באלימות ע"י פורעי חוק.

"אנו רואים בחומרה כל ניסיון לפגוע בשוטרים, ברכוש משטרת ישראל ובעבודתם, בייחוד כשמדובר בתקיפה אלימה. וכפי שפעלנו במקרה זה והגענו לכלל המעורבים במעשה החמור ומיצוי הדין עמם, כך נפעל גם בעתיד באמצעות כל הכלים העומדים לרשותנו", נמסר מדוברות המשטרה.