אאא

במרכז חסידות מישקולץ בפתח תקוה, הולכות ונשלמות ההכנות לקראת המעמד האדיר של קירוב וחיזוק לבבות בעיר פתח תקוה וקבלת עול מלכות שמים - חגיגת שמחת בית השואבה הגדולה בישראל, שתערך אי"ה כמידי שנה במוצאי חג ראשון של סוכות, יום שני ט"ו תשרי (14.10.19) ב"כיכר מישקולץ" – צומת הרחובות סלנט-אחד העם, סמוך לבניין ישיבת מישקולץ שבמרכז העיר פתח תקוה.

 מעמד זה הפך מכבר למסורת של שנים בחצר מישקולץ המעטירה, בו נוטלים חלק רבבות איש מכל גווני הקשת הציבורית, הבאים כאחד לשמוח בשמחת החג ולהביע את הערכתם הרבה והנאמנה למוסדות מישקולץ – מבצר התורה והחסד בפתח תקוה, ולעומד בראשו מנהיג העדה כבוד קדושת מרן האדמו"ר ממישקולץ שליט"א- מנהיגה הרוחני של פתח תקוה. 

בחלק האומנותי יופיעו השנה ענקי הזמר מהארץ ומהעולם בליווי תזמורת מורחבת, ביניהם: שולי רנד, ליפא שמעלצר– ארה"ב,  וחיים ישראל. את דבר עיריית פתח תקוה יביא ראש העיר מר רמי גרינברג.

לכתבנו נודע כי השנה האירוע יהיה יותר מתמיד, ולציבור צפויות הפתעות רבות ששווה אף לבוא ממרחקים.

בימים אלו הוקם בסמוך למקום האירוע חדר פיקוד, משותף לחצר החסידות, המשטרה, מד"א, כיבוי אש והעירייה, בו ניתן יהיה לשלוט על כל מהלך החגיגה, ולאבטח את שלום ההמונים. כמו כן עיריית פתח תקווה, הציבה עשרות שירותים ניידים וברזי מים בכל מתחמי החגיגה לרווחת האלפים.

מספר ערוצי תקשורת מהארץ ומהעולם, כבר הציבו במקום עמדות שידורים, בכדי להעביר את האירוע הענק ושמחת החג ב'שידור חי'  לרחבי העולם היהודי.

יצוין כי גדרי הצניעות נשמרים להפליא בכל מהלך החגיגה, בפיקוח ובהכוונת בד"ץ מישקולץ, דבר שאין לו אח ורע, באירוע בסדר גודל שכזה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

חלק מרגש ביותר במעמד כמידי שנה הוא בסיום דבריו הנרגשים של האדמו"ר ממישקולץ שליט"א, בו מקבלים קהל האלפים שבמקום "קבלת עול מלכות שמים" כשקריאת "שמע 

ישראל - וה' הוא האלוקים" מהדהדת למרחקים בחוצות העיר פתח תקוה, מה שמקרב המונים לאבינו שבשמים ואף את המון העם הרחוקים מדרך המסורת.

האדמו"ר ממישקולץ שליט"א ידוע כאחד מגאוני הדור,  ונודע כפועל ישועות שרבים נהנים ממנו עצה ותושיה ונושעים מברכותיו בכוח התורה שבו, גאון עצום ונואם בחסד עליון, המקרב המונים לאביהם שבשמים, שיעוריו ודברי תורתו שזורים בגאונות מדהימה לצד למדנות מעמיקה, תורותיו וסדרת ספריו "אור שלום" על הש"ס, ההלכה, ופנינים על התורה,הפכו לנכסי צאן ברזל בעולם התורה והישיבות.

יצויין כי השנה יבוא גם לידי ביטוי 50 שנות הנהגה של כבוד קדושת מרן האדמו"ר ממישקולץ שליט"א בעיר פתח תקוה, בהם חולל מהפכה רוחנית אדירה והפריח את השממה, כשבין היתר הקמת מוסדותיו המפוארים החל מרשת החינוך מישקולץ לגיל הרך, תלמוד תורה, ישיבה לצעירים, ישיבה גבוהה, כוללי אברכים, בית דין צדק, בית הוראה ומערכת כשרות מהודרת – בד"ץ מישקולץ שכל תושבי פתח תקוה והיהדות הנאמנה סומכים עליה.