אאא

מבית החולים סורוקה בבאר שבע נמסר כי מצבה של התינוקת שהותקפה באשקלון על ידי שב"ח פלסטיני, מוסיף להיות אנוש וקיימת סכנה מיידית לחייה.

ד״ר יובל כוורי, רופא בכיר ביחידה לטיפול נמרץ ילדים בסורוקה, עדכן כי "שלשום בלילה התקבלה ילדה כבת עשרה חודשים מבית החולים ברזילי לבית החולים סורוקה. בקבלתה בחדר הטראומה נראתה חבלת ראש קשה ביותר ועל כן הועברה לחדר הניתוח לצורך ניתוח מציל חיים ע"י נוירוכירוגים".

"בסוף הניתוח הילדה הועברה ליחידה לטיפול נמרץ ילדים שם היא נמצאת עד עתה. אנחנו נלחמים על חייה ומנסים לייצב את מצבה אך לצערי הרב מצבה אנוש. המשמעות של מצב אנוש כפי שכולכם מבינים היא שיש סכנה מיידית לחייה בכל רגע".

מוקדם יותר היום הוארך בחמישה ימים מעצרו של זיאד אל-עביד, שב"ח ובן זוגה של אם התינוקת, החשוד בתקיפת חסר ישע, נטישת קטין והזנחה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לפי החשד, הפלסטיני הכה את התינוקת כי זעם על אמה, בת זוגו, שיצאה לבלות. גם אביו הביולוגי של התינוקת נעצר - אך שוחרר לאחר חקירתו.

עו"ד יוסי דגה שמייצג את החשוד מטעם הסניגוריה הציבורית אמר כי "כרגע הדאגה העיקרית היא להחלמתה של התינוקת. בחודשים האחרונים זיאד טיפל ודאג לתינוקת במסירות רבה. הוא נמצא במצב נפשי קשה, אך משתף פעולה עם החוקרים ומסר גרסה להשתלשלות האירועים".

"על פי גרסתו לא הייתה לו כל כוונה לפגוע בתינוקת ולגרום לה לנזק. חשוב להדגיש כי הוא לא נטש את התינוקת ודאג שתקבל טיפול רפואי. אנו ממתינים שהמשטרה תבדוק את גרסתו".