אאא

כמה שעות לאחר ההודעה הדרמטית של ארה"ב על חיסולו של מנהיג דעא"ש, אבו בכר אל-בגדאדי, הודיעה המיליציה הכורדית, כי הערב (ראשון), הם הרגו גם את דובר הארגון בשיתוף פעולה עם ארצות הברית.

לפי הדיווח בכלי התקשורת הזרים, המיליציות הכורדיות, עבדו יחד עם צבא ארצות הברית, בצפון סוריה, והצליחו לאתר את דובר דעא"ש, אל-מוהג'יר בג'רבולוס, בסמוך לגבול עם טורקיה.

בג'רבולוס, היה יד ימינו של המניהיג אל בגדאדי, והמודיעין האמריקאי עמל קשות כדי לגרום למותם של השניים בסמיכות.

 המתחם בו מת מנהיג דאעש, הבוקר

כזכור, מוקדם יותר היום, אישר נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ כי ארצות הברית חיסלה את מנהיג ארגון הטרור דאעש, אבו בכר אל-בגדאדי, אותו כינה "טרוריסט מספר 1" והוסיף כי ארה"ב עשתה צדק לעולם.

"ארה"ב חיפשה את אל-בגדדי במשך שנים רבות. תפיסתו או הריגתו הייתה בעדיפות העליונה של הממשל שלי. כוחות מיוחדים הוציאו לפועל פשיטה לילית נועזת והשלימו את המשימה".

טראמפ הוסיף איש מהלוחמים האמריקנים לא נהרג, ושיבח את המשתתפים בפעולה: "הכוח האמריקני היה מדהים. זכיתי לצפות בחלק גדול מזה". 

לדבריו, למרות שפינו את המבנה בו הסתתר אל-בגדאדי, הוא ניסה לברוח מהמקום תוך שהוא גורר איתו שלושה מילדיו. "מנהיג דאעש נמלט מהכלבים שלנו והתאבד עם שלושה ילדים אחרי שנתקע בתוך מנהרה. הוא התייפח וצרח כל הדרך".

 כך חוסל אל-בגדדי? תיעוד מהרשתות החברתיות הערביות

הנשיא סיפר כי על מנת לוודאות כי הוא אכן מת, ערכו בדיקת דנ"א: "התוצאות נתנו תוצאה מדויקת וחיובית לגמרי - זה הוא. הוא ניסה כל כך להרתיע אותנו ורגעיו האחרונים היו מלאי אימה".

"היינו במתחם בערך שעתיים ואחרי שהמבצע הסתיים לקחנו חומרים מסווגים רבים שקשורים לדאע"ש ולתוכניות שלו לעתיד. דברים שרצינו הרבה זמן".  

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

טראמפ הוסיף, "ידנו ארוכה מאוד. בחודש שעבר חיסלנו את חמזה בן לאדן, הבן של אוסמה, שאמר דברים רעים מאוד על אנשינו, על המדינה שלנו ועל העולם. הטרוריסטים האלה צריכים לדעת שנהרוס אותם. המפלצות האלה לא יתחמקו".

במענה לשאלות עיתונאים, איך היה לצפות בפשיטה מחדר המצב אמר: "נחתנו עם 8 מסוקים, כוח גדול מאוד של לוחמים נהדרים שיצאו מהם שחדרו לבניין. צפיתי בזה יחד עם הגנרל ועם סגן הנשיא פנס בחדר המצב, זה היה כמו לראות סרט. הטכנולוגיה שם היא נפלאה".

"המבצע כלל בערך שעה ו-20 דקות של טיסה מעל אזורים מסוכנים מאוד, חלק אמרו שזה יהיה החלק המסוכן של המבצע. החלטתי שלא נגיד דבר עד שהכוחות לא ינחתו באזור בטוח".

 זירת החיסול (צילום: מתוך הטוויטר)

"טסנו מעל חלקים בשליטה רוסית, רוסיה הייתה נהדרת, עיראק הייתה מצוינת. היה לנו באמת שיתוף פעולה מעולה, הם לא ידעו מה אנחנו עושים ולאן אנחנו טסים - אבל לוחמי דאעש שנואים גם ברוסיה ובמדינות אחרות, כמו אצלנו".