אאא

קבוצת הפאר הברזילאי קורינתיאנס תעלה למשחקה שיערך במגרשה הביתי, היום בשעון ברזיל (בין רביעי לחמישי 00:30 בשעון ישראל) מול קבוצת פורטלזה, כאשר על חולצת הקבוצה יצורף דש של מגן דוד צהוב. מחווה המרגשת הינה יוזמה על מנת לזכור את אירועי ליל הבדולח שיצוינו ב-9 לנובמבר.

בסרטון מרגש שהוציא המועדון הוסבר, שהמועדון שיחק עד שנת 2012 עם כוכב על החולצה אשר סימל את התארים הרבים בהם זכה וכעת לראשונה מאז ההחלטה, החליטו בקבוצה ללבוש שוב כוכב, אך הפעם כוכב בצורת מגן דוד על מנת לזכור את אירועי השואה ובעיקר את ציון ליל הבדולח. מטרת היוזמה היא לזכור ולהזכיר על מנת שאירוע כמו השואה וליל הבדולח לא יתקיימו בשנית.

המועדון מסר באתר האינטרנט שלו שלאחר המשחק תימכר החולצה במהדורה מיוחדת וכל ההכנסות יועברו לאנדרטת זיכרון.

ארנסטו שוורצר פעיל הסברה דרום אמריקאי אשר העביר את המידע לתנועת "אם תרצו" מסר כי: "המחווה של אוהדי קורינתיאנס מרגשת מאד את כלל הקהילות היהודיות בדרום אמריקה. העברת מסר לזכר השואה במשחק כדורגל בדרום אמריקה בכלל ובברזיל בפרט היא בעלת משמעות מאד גדולה בחשיפה הציבורית. כבר עכשיו אפשר לראות כתבות רבות על המחווה בכל התקשורת הלטינית. כולי תקווה שהפעילות תואמץ על ידי מועדונים נוספים שהמסר יעבור לאוהדי הקבוצה ואוהדי הכדורגל בכל היבשת ויעזור להפחית את נגע האנטישמיות."