אאא

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (רביעי), לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד מג'ד עליאן, תושב הכפר בית צפפא שמדרום לירושלים, כשבועיים לאחר שבביתו נמצאה מרים פרץ ללא רוח חיים.

סעיף ההמתה בקלות דעת הוסר מכתב האישום, ועליאן מואשם בעבירה של הדחת קטינה לסמים מסוכנים וכן בהחזקה ושימוש בסם מסוכן בלבד - מה שעורר את זעם המשפחה.

על פי העובדות המפורטות בכתב האישום, ביום 23.10.19 בסמוך לשעה 17:00 הגיע הנאשם לתחנה למכירת סמים ליד התחנה המרכזית בת"א, וזאת על מנת לרכוש סמים מסוכנים מסוג הרואין ומתאמפטאמין. בסמוך לתחנת הסמים פגש הנאשם בצעירה בת 17.

המנוחה ביקשה מהנאשם שירכוש עבורה סמים מסוכנים בתחנת הסמים, מפני שמסרבים למכור לה. המנוחה נתנה לנאשם סכום כסף, והנאשם נכנס לתחנת הסמים ורכש שתי מנות סם מסוג הרואין. לאחר מכן, לקח הנאשם את המנוחה לגן ציבורי סמוך, ושם נתן למנוחה מנה אחת של סם מסוג הרואין ומנה אחת של מתאמפטאמין, וכן השתמש בעצמו בסם.

לאחר מכן נתנה המנוחה לנאשם כסף נוסף על מנת שיקנה מנה נוספת של סם מסוג הרואין, הנאשם לקח את המנוחה למלונית על מנת לשהות שם את הלילה. לאחר מכן עזבו הנאשם והמנוחה את המלונית ונסעו באוטובוס לירושלים, ובסמוך לשעה 1:00 לפנות בוקר הגיעו לבית משפחתו של הנאשם בבית צפפא.

בכתב האישום מפורט, כי שם נתן הנאשם למנוחה מנת סם נוספת מסוג הרואין, וכן השתמש בעצמו. כשתי דקות לאחר מכן התחילה המנוחה לרעוד ולקפוץ את ידיה, למשך מספר שניות. כעבור כמה דקות הלכו הנאשם והמנוחה לישון. זמן מה לאחר מכן, יצא הנאשם מהחדר להשיג מנת סם נוספת, במועד שאינו ידוע במדויק למאשימה, בעודה שכובה בחדר, נפטרה הקטינה.

עו"ד שרית רייך אבניאל מפרקליטות מחוז ירושלים: "כתב האישום שהגישה היום פרקליטות מחוז ירושלים מבטא את החומרה היתרה באספקת סמים מסוכנים לקטינים, אוכלוסייה חשופה ופגיעה במיוחד, ואת הסיכון הרב בחשיפת נערים וצעירים לשימוש בסמים. בהתאם לכך ייחד המחוקק עבירה שעונשה עד 25 שנות מאסר למעשה זה של אספקת סמים לקטינים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

יוסף חיים פרץ, אחיה של מרים, אמר בתום הדיון בבית המשפט: "רוצח שרצח ילדה, השאיר אותה למות, נתן לה סמים, לא מואשם אפילו לא בהריגה? לא ברצח? לא בכלום? זה אומר שהבן אדם הזה עוד שנתיים בחוץ, אתם יודעים מה זה אומר? שמחר-מחרתיים הוא מגיע לבן אדם הבא, משדל את הבן אדם הבא ורוצח את הבן אדם הבא. לא סתם האדם הזה הורשע 13 פעמים והוא השתחרר והנה עכשיו הוא בחוץ ורצח ילדה. פשוט בושה וחרפה, זה פשוט גועל נפש, אני מצטמרר ממה שקורה פה, אני לא מאמין שקורה דבר כזה. הכתובת הבאה כבר בדרך לבן אדם הבא".

"אנחנו מתכוונים להילחם בכל הכוח ולעשות כל מה שיש בכוחות שלנו לעשות, כל דבר, להגיע לכל מקום, אם זה לכנסת או לכל בתי המשפט ולהפעיל את כל עורכי הדין, לעשות הכל כדי שהאדם הזה יואשם ברצח. אני בהלם שאין לו אפילו את הסעיף הזה, כאילו כלום לא היה. ברור שנתבע אותו, אין דבר שלא נעשה".

עם זאת, יודגש כי בפרקליטות מסרו לעורך הדין איתמר בן גביר שמלווה את המשפחה כי הם ממתינים לתוצאות בדיקות לצורך בחינת אישום ההמתה, אך במשפחה זועמים וסבורים שהאישום הנכון הוא רצח.

עו"ד איתמר בן גביר מוסר בתגובה לכתב האישום: "לא ננוח ולא נשקוט עד שהרוצח הזה יבוא על עונשו, המשפחה תלווה את התיק ותעשה הכל על מנת שפושע שלקח נערה, הדיח אותה, סימם אותה ואף גרם למותה, לא יתחמק מעונש".