אאא

שוטרים ולוחמי מג"ב פשטו היום (רביעי), בשעות הצהריים, בשיתוף עם נציגי השרות הווטרינרי ויחידת הפיצוח של משרד החקלאות, על משחטה הפועלת בניגוד לחוק בג'בל מוכבר שבמזרח ירושלים.

במקום נתפסו מעל 1500 עופות וכ-200 כבשים חיים, שככל הנראה מיועדים לשחיטה, וכן כ-20 טון של בשר, שהוחזק ללא תנאי תברואה הולמים ובניגוד לחוק, שעפ"י החשד היה בדרכו להפצה בירושלים ובארץ.

עוד נתפסו ונעצרו במקום 6 חשודים תושבי השטחים, שעבדו במקום ללא היתרי שהייה ועבודה בשטח ישראל. הבשר שנתפס מפונה ע"י הרשויות לשם השמדתו.

"ללא ספק זו אחת המשחטות הלא חוקיות הגדולה ביותר שהצלחנו לאתר ולתפוס במהלך השנים האחרונות. אלפי חיות הממתינות לשחיטה וטונות של בשר שהוחזק ללא תנאי תברואה בצורה שעלולה להוות סכנה ממשית לבריאות הציבור!" -ציינו השוטרים והנציגים שלקחו חלק בפשיטה.

במשטרה מציינים כי "משטרת ישראל יחד עם גורמי האכיפה, תמשיך במאבקה הנחוש נגד שחיטה, שיווק והברחת מזון מן החי באופן בלתי חוקי, שכן אלו מתבצעים בתנאי תברואה ירודים ולא ראויים למאכל אדם, ובשר זה אף עלול להיות נגוע במחלות ולסכן את בריאות הציבור. נגד החשודים נפעל למיצוי מלוא הדין גם בהיבטי הרישוי".