אאא

תיעוד בלעדי: עשרה אברכים ערכו הערב (חמישי) 'תיקון נשמת הנפטר' לעבריין גלעד בן שלמה, שחוסל לפני כשבוע בפנמה בידי עבריינים יריבים. התיקון, אותו כתב המקובל רבי יהודה פתיה זצ"ל, נועד לגרום נחת רוח לנפטר ולהצילו מן הדין.

המעמד הבלתי שגרתי נערך הערב, כאמור, על ידי הרב ישראל אוחנה, רב קהילה ומורה צדק בעיר אור יהודה, בבית הכנסת 'אוהל משה' בעיר, והוא כלל קריאת כל ספר תהלים, ו'שבעה כורתי ברית'.

תחילה הדליקו האברכים נרות והכינו מטבעות לצדקה, ולאחר מכן הוציאו ספר תורה מההיכל, הניחו אותו על התיבה, ערכו סביבו הקפות ותקעו בשבעה שופרות תוך אמירת י"ג מידות.

מי שיזם את התיקון, ופנה לרב אוחנה שיעשה אותו, הוא חברו הטוב של המנוח, העבריין הבכיר משה בן משה שמתגורר באור יהודה ונמנה על מתפללי בית הכנסת הנ"ל. בן משה פנה לרב מתוך תא המעצר בכלא השרון, בו הוא נמצא בימים אלו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בן שלמה. העבריין שחוסל (צילום: מתוך פייסבוק)
בן שלמה. העבריין שחוסל (צילום: מתוך פייסבוק)
הגדלה

גלעד בן שלמה בן ה-32, שחוסל, נחשב לבכיר ב"ארגונו" של מיכאל מור - מראשי משפחות הפשע בישראל.

ההערכות הן, כי החיסול אירע על רקע סכסוך עם עבריינים מקומיים, שהכירו את בן שלמה מאז שעבר לפנמה לפני מספר שנים ואף היה מעורב לכאורה בפעילות של גורמים פליליים.

ביממה האחרונה הועברה גופתו של המנוח לקבורה בישראל, והערב, בנוסף ל'תיקון' המדווח, נערכה הלווייתו בבית העלמין בנהריה - שם בני משפחתו וחבריו חלקו לו כבוד אחרון.

צפו בתיעוד הבלעדי