אאא

פרסום ראשון: נשיא המדינה ראובן ריבליו שוחח בשעה האחרונה (שני) עם סגן השר יעקב ליצמן, בעקבות המכתב ששלח אליו מוקדם יותר, בו התבקש לרסן את ההתבטאויות של אביגדור ליברמן ויאיר לפיד נגד החרדים.

ל'כיכר השבת' נודע כי בשיחתם זימן הנשיא ריבלין את ליצמן לפגישה משותפת עם יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני.

במהלך השיחה עם ליצמן, התבטא ריבלין כי הוא מרגיש אליו אח ואוהב אותו. "כל מה שכתבת מונח על שולחני ויהיה לנגד עיניי", אמר הנשיא והוסיף: "מרגיש שכתבת מהרהורי ליבי".

כפי שדווח מוקדם יותר ב'כיכר השבת', לקראת פגישתו הצפויה השבוע של הנשיא עם יו"ר 'ישראל ביתנו' אביגדור ליברמן, פנה סגן השר ליצמן לריבלין במכתב ובו ביקש ממנו לפעול כדי להנמיך את גובה הלהבות, וזאת לאור ההתבטאויות החמורות נגד המגזר החרדי והדתי.

"פונה אני לכבודו בנושא אשר על ליבי מזה תקופה ארוכה, ואף העלתי זאת בפניך בפומבי", כתב ליצמן לנשיא, "מערכות הבחירות האחרונות שנקלעה אליה מדינת ישראל ואזרחיה, גורמות לצערי הרב לקיטוב ופילוג, להפצת שיח שנאה שעלול חלילה להביא לקרע בעם.

"אם בכל תקופת בחירות התרגלנו לצערי לשמוע אמירות מקוממות, כעת אנו נחשפים לאמירות בוטות ביותר ובמיוחד של חברי הכנסת אביגדור ליברמן ויאיר לפיד, נגד ציבורים, מפלגות, ואוכלוסיות שמושמצות יום יום, שעה שעה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

המכתב של ליצמן
המכתב של ליצמן
הגדלה

ליצמן הוסיף וכתב: "אני מרגיש שלא בנוח להעלות את דבריו של ח"כ ליברמן על גבי הכתב, אך אצטט כמה מהם בקצרה: 'אעצור את טירוף החרדים והמשיחיים', 'לא נשב בממשלה עם הסמוטריצ'ים', 'יש להיפטר מהגוש החרדי-משיחי', 'נקים ממשלה ליברלית בלי דרעי ליצמן וגפני' ועוד.

"מכובדי הנשיא, אחים אנחנו, בני עם אחד אנו, ועלינו לכבד האחד את האחר, לחשוב כיצד ניתן לאחד ולא חלילה לפלג, ובוודאי שלא לפסול להשמיץ ולהקניט את השני רק בגלל שיוכו הדתי או המגזרי. גם אם קיימים חילוקי דעות, אסור לנו להגיע לפסילת מגזרים שלמים ולפעול לנדותם מהציבוריות הישראלית.

המפלגות החרדיות והדתיות מונות קרוב למיליון וחצי איש שנפסלים ומושמצים על ידי פוליטיקאים ללא שום סיבה, ולכן אני פונה אליך כבוד הנשיא, שמקדיש את זמנו ומרצו לאחד בין המגזרים ולקרב את הלבבות, שתפעל בכל כוחך עבור הנמכת הלהבות ושינוי השיח הקיים".

את מכתבו סיים סגן השר: "אבקש ממך להעלות את הדברים בפני ח"כ אביגדור ליברמן במהלך פגישתכם המתוכננת לימים הקרובים".