אאא

בשעה זו (ראשון) דנים שופטי בג"צ בעתירה של ראש עיריית טבריה רון קובי המבקש למנוע ממשרד הפנים להזמינו לשימוע. הרכב השופטים: יצחק עמית, ג'ורג' קרא ויעל וילנר.

15:20: הדיון הסתיים. השופטים הוציאו צו על תנאי המורה לשר הפנים לנמק מדוע לא למנות ועדה ממונה לצד רון קובי או להעביר את הסמכות לשר אחר.

14:47: עמית לרון קובי: נניח שהעתירה של אדוני מתקבלת. ויש ועדה ממונה. מי ימנה אותה?

קובי: שר הפנים ימנה אותה.
צחוק באולם
עמית: ומחר נשוב ונהיה פה
וילנר: למה שתבטח בו שימנה ועדה אבל בשימוע לא.
קובי: אנע סמוך ובטוח שהתקציב יעבור והאנשים האלו יהיו הגונים.

14:34: ‏קובי מסיים בפניה לשופטים: אם בית המשפט ייתן לנו מועצה זמנית. התקציבים יעברו בתוך זמן קצר. תנו לנו את ההזדמנות הזאת.

14:33: ‏קובי: בכל פעם שהיה ניסיון לשיח על כניסה לקואליציה עם ש"ס. תמיד זה היה השר. "מה שאריה יחליט, זה מה שנעשה". אם זה לא נקרא ניגוד עניינים אז קטונתי.

14:31: ולנר: מה הוא ניגוד העניינים. על מה היית שם את האצבע.

קובי: קשה להשים את האצבע.

ולנר: מה הניגוד עניינים שלו.

קובי: דרעי לקח את העיר טבריה כעיק שאפשר לעשות בה הרבה דברים. רה"ע הקודם היה בובה. אנשי שס ניהלו את העיר. היום הכל נחקר בלהב 433. אם יהיה שימוע, מחר אני לא ראש עיר.

עמית מקשה על קובי: ה'טרול' ו'מחר זה יגמר', זה מה שעושה את הניגוד עניינים? טרול זה משהו נחמד.

השופטת וילנר: זו הערה אומללה.

עמית ממשיך להקשות ולבקש ציטוטים נוספים של אריה דרעי שהופכים את המצב לניגוד עניינים.

14:30: ‏רון קובי: ניגוד העניינים החל לפני הבחירות. יש איזו נקודה, ככל שהיה ניגוד עניינים, הייתי מקבל שיחות ממנהל המחוז 'למה אתה מתבטא כך כל השר?' התייחסתי לזה עניינית. הניגוד עניינים הזה תמיד צף מלמעלה עם מסרים.

14:25: נציג המדינה מתנגד להעביר את ההחלטה לשר אחר. 

השופט עמית: זו הצעה שעדיין עומדת על הפרק. שמא זה היה פותר את הפלונטר שאנחנו נמצאים בו.

14:19: עמית שואל את נציג המדינה: "לא צריך לתת משקל לעובדה שאנחנו בממשלת מעבר?".

14:17: השופט עמית מסביר את ההצעה: אם נחשוב בעתיד שהתקציב לא התאפשר בגלל חילוקי דעות אידיאולוגים, לא בשל חוסר איזון תקציבי.

14:15: ‏השופט עמית: מנכ"ל משרד הפנים אמר בדיון הקודם כמה זה חשוב מאזן האימה. ועדיין אנחנו שואלים את זה.

14:13: השופט עמית מציע לחזור על ההצעה מהדיון הראשון, ולפיו שר אחר מבלי שישתמע פסילה של שר הפנים (דרעי). בנוסף, האם באופן חריג ניתן לקבוע ועדה ממונה שיבואו שלושה חודשים ויראו אם התקציב עובר.מדגיש שזה בלי להביע עמדה בנושא.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

14:09: נציג המדינה: העולם שבו משרד הפנים, כאשר מועלות טענות קשות, התגובות של המשרד תמיד נאמרו כתגובה. צריך טיפה להיזהר ולייחס לזה ניגוד עניינים. התגובות של המשרד היו פועל יוצא של מה שנאמר. אנחנו חושבים שאי אפשר לייחס לזה ניגוד עניינים.

14:00: הדיון בבג"צ החל, השופטים נכנסו לאולם.

כשעה לפני תחילת הדיון, נפגשו חברי המועצה של טבריה עם חבר הכנסת אורי מקלב בלשכתו בכנסת, במקום יועצו עו"ד יהודה גוטמן.

כזכור, בדיון הקודם טען קובי בפני הרכב השופטים "עד כמה יילך רחוק משרד הפנים בכדי לעזור לחברי המועצה לכרות את ראשו של ראש העיר. מנכ"ל משרד הפנים הוא משרת אמון של שר הפנים. איך אני יכול להרשות לעצמי ללכת לשימוע כצאן לטבח. השימוע הזה הוא הדחה".

קובי טען בעתירה לניגוד עניינים של שר הפנים אריה דרעי נגדו ודורש צו על תנאי שיאפשר לו - לא להופיע בשימוע עד החלטת השופטים האם ישנו ניגוד עניינים.