אאא

נתניהו מבקש שהחרדים יתגמשו, ולפי דיווחי התקשורת הם אמרו שיתנו לו תשובה.

אני רוצה להחזיר את כולנו לסיפורו של רבי אמנון ממגנצא.

ההגמון של מגנצא דרש מרבי אמנון, שהיה גדול הדור, להמיר את דתו. כדי להתחמק מהדרישה, ביקש רבי אמנון שלושה ימים, אחר כך התחרט על שלא דחה את ההגמון לאלתר ובכך רמז לו כביכול שהמרת דת באה בחשבון מבחינתו.

ביום השלישי, משלא הגיע לארמון, הביאוהו אל ההגמון בכוח. רבי אמנון הציע להגמון לכרות את לשונו שכשלה כאשר לא דחתה את ההצעה מיד, אך ההגמון חפץ להעניש דווקא את רגליו, שלא הביאו אותו לארמון, ואת ההמשך כולנו מכירים.

הסיסמה "העם רוצה אחדות" חדרה גם לשורותינו, מישהו שאל את העם אם רוצה אחדות?

אותה שאלה נשאלת לנציגים החרדים, שאלתם לפני שנתתם אישור לראש הממשלה נתניהו שאתם תחשבו על פשרות?

בשם מי אתם מדברים?

חוסר האמונה חדר לתוכנו, יום ולילה מחדירים לתת מודע שלנו "נתניהו", "נתניהו", שכחנו שיש בורא לעולם והוא מחליט ויחליט.

מצד האמונה השלימה, בורא עולם מנהל את חיינו, וצריך להשתדל אבל באמת להשתדל, וצריך להאמין שלא נתניהו ולא גנץ וחבריו מנהלים את חיינו.

ואולי אם גנץ וחבר מרעיו יקבלו את השלטון, נחזור חזרה להתפלל ולבקש מבורא עולם שישמור על שארית ישראל, ונאמין באמת ש'לב מלכים ושרים ביד ה''.

אנו מאמינים בני מאמינים, נותנים לנציגים את הכוח לעמוד ללא פשרות מול גלי השנאה.

למה אף אחד מהם לא דורש שליברמן יתגמש? אנחנו במספר המנדטים יותר ממנו, אנחנו יותר מושרשים בארץ ישראל, בתורה, בעשיה ובדאגה לעם ישראל.

האם ליברמן יכול להצביע על הישג אחד שהוא השיג יחד עם חבריו למען עם ישראל וארץ ישראל?

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עם ישראל לאורך ההיסטוריה שלו סבל כאן בארץ ישראל מערב רב  שעלה לכאן וניסה לשנות את אורך חיינו התורניים, זה התחיל בפקדי הברון וההמשך עם הציונות החילונית ועד העלייה הרוסית שהרב יצחק פרץ בזמנו אמר ש-75% הם גויים.

אני הייתי שם במוסקבה וראיתי את תעשיית הזיוף של העולים הרוסיים, שמיוצגים היום עם נציג הזוי שרוצה בכל מחיר לשנות סדרי בראשית בכל ענייני הדת, ואנחנו, עם גחמה וחולשה, אומרים לו ולחבריו שנחשוב על פשרה.

בקום המדינה דנו בנושא גיוס בני ישיבות, רבני ארץ ישראל חתמו על מכתב לאדון בן גוריון שנושא בני ישיבות לא עולה על שולחן הדיונים.   הנושא הוא לא לדיון.

על זה אפשר להתפשר, שדרעי יהיה שר החקלאות, גפני יושב ראש ועדת הכלכלה וליצמן שר התחבורה, ובא לציון גואל.