אאא

בית המשפט דחה הערב (חמישי) את בקשת המשטרה להאריך את מעצרם של חברי קהילת 'שובו בנים', החשודים בעבירות של קבלת דבר במרמה והלבנת הון, ושחרר אותם.

כזכור, בשעות הבוקר של יום שני פשטה המשטרה על בתיהם של כמה מעסקני 'שובו בנים' ועכבה אותם לחקירה, בתום תקופה בה החקירה בפרשה היתה סמויה.

במקביל המשיכו חוקרי המשטרה לפעול בשטח, וערכו חיפוש נוסף במשרדיה של עמותה הפועלת בעיר, בה נתפסו ראיות וממצאים נוספים, תוך שבמקום - שכונת מאה שערים - מתפתחת מהומה גדולה.

בהמשך שחררה המשטרה את אחד מהחשודים, אך במקביל ביקשה מבית משפט השלום להאריך את מעצר חבריו. אלא שבקשתה נדחתה, והיא ערערה ל'מחוזי' - שקיבל את הערר והאריך את מעצרם של חמשת העסקנים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הערב, כאמור, החליט בית משפט השלום בירושלים לשחרר את כל חמשת העצורים, רובם למעצר בית ואחד לחלוטין. במקביל, לפני מספר שעות עכבה המשטרה אדם נוסף, ושחררה אותו בתום חקירתו. 

עורך הדין עדי כרמלי, שייצג חלק מהעצורים, אמר לאחר מכן ל'כיכר השבת': "זהו מסר של בית המשפט למשטרה, להפסיק את מעצרי השווא, רק כדי להפעיל לחץ. זו החלטה ראויה, ואני מברך עליה".

עו''ד טובול
עו"ד טובול
הגדלה

עו"ד רותם טובול, שייצגה חלק מהעצורים אמרה ל'כיכר השבת' כי "לאחר נסיונות של משטרת ישראל לגייס עדי מדינה, ראינו מעצרם של שלושה חשודים נעדרי עבר פלילי לשווא. אני מברכת על החלטת השחרור של החשודים לביתם".