אאא

ראש העיר ג'רזי סיטי, סטיבן פולופ, עדכן כי התיעוד ממצלמות האבטחה מלמדות כי היורים כיוונו לפגוע מראש במרכול הכשר, וכי כעת האירוע נחקר כאנטישמי.

עד כה, נחקר האירוע כרקע פלילי, כאשר תחילה דיווחו כי מדובר במרדף אחר סוחרי סמים שהסתבך, ובהמשך נטען כי השוטרים זיהו משאית שנחשדה כי היא קשורה לרצח נהג מונית בשבוע שעבר.

כעת מסתמן, כי הרקע הינו אנטישמי וכי מדובר בפשע שנאה. לפי הדיווח בניו יורק טיימס, אחד היורים, אף פרסם פוסטים אנטישמיים לפני שיצא למסע ההרג.

סטיבן פולופ, ראש העיר המשיך: "החשודים תועדו יורים מתוך רכב בעזרת רובים ישירות לעבר בית העסק. למרבה המזל, שני שוטרים שהיו בקרבת מקום הגיבו במהירות והשיבו אש".

ארי, מתנדב בארגון הצלה ניו ג'רזי, סיפר היום בשיחה עם 'כיכר השבת', "הייתי בעבודה שנמצאת במרחק קצר מאד ממקום האירוע, ומיד כשקיבלתי את הקריאה, רצנו אני, יחד עם שותף לאמבולנס והגענו לשם תוך פחות מחמש דקות".

 (צילום: Mark Kennedy, טוויטר)

"היינו האמבולנס הראשון בזירה, וכשהגענו שמענו צרורות ירי, ואנשים רצו ונמלטו לכל עבר", מספר ארי. "טיפלנו בכמה נפגעי חרדה, ובשוטר שנפצע קל, ולאחר מכן טיפלנו בעוד שני יהודים חרדים שנפצעו במצב בינוני עד קשה".

לשאלה מה המצב כעת בשכונה הוא משיב, כי "המצב עדיין מתוח, והתושבים מתקשים עדיין להתאושש. עדיין כוחות גדולים של אנשי אבטחה והצלה נמצאים בשטח".

"אני מכיר טוב מאד את הנרצחת הגב' פרנץ, שהייתה אשתו של בעל המרכול הכשר, שם התרחש הירי, ושם אני נוהג לקנות ארוחת צהריים כמעט מידי יום", אומר ארי וחושף פרט קשה במיוחד, "לא רבים יודעים שהיא הייתה בחודשי הריון מתקדמים".