אאא

בשורה קשה לתושבי הערים החרדיות שמשתמשים בתחבורה הציבורית, החל ממחר (חמישי) צפויים שיבושים קשים בתחבורה הציבורית וחברת 'קווים', הפועלת במודיעין עילית, ביתר עילית ואלעד תשבית את התחבורה לגמרי. 

חברת התחבורה הציבורית - "קווים, המפעילה את קווי התחבורה הציבורית ביישובים החרדיים, מודיעין עילית, ביתר עילית ואלעד וגם ב; נתניה, חדרה ומודיעין, הודיעה היום כי היא תפסיק את השירותים שלה ברחבי הארץ, בגלל אי העברת התקציבים עבור נסיעות שבוצעו בחודש נובמבר ובמועדים מוקדמים יותר.

מנהל השירות בחברה, איתי פלייסיג, אמר במכתב שנשלח לראשי הרשויות והערים בהם פועלת החברה כי "עם קבלת ההודעה לפיה הממשלה לא תעביר לחברה את התקציב המובטח, בוצעה פנייה לכל גורם שיכול היה לסייע, בהעברת אותם כספים, לרבות ראש הממשלה, שרים ופקידים רלוונטיים במשרד התחבורה והאוצר".

"לצערנו", הוסיף המנכ"ל, "שום גורם לא הודיענו נכון למועד כתיבת מכתבי זה, כי בכוונת משרד התחבורה לשלם את עלות הנסיעות שבוצעו"

"לאור האמור לעיל, במצבה הספציפי של חברת קווים ועל מנת לצמצם נזקים, אנו נאלצים להודיע לכם על הפסקת פעילות התחבורה הציבורית באזוריכם".

חברת "אגד תעבורה" הודיעה כי הנהגים ישביתו מחר את כל קווי האוטובוס של החברה במשך 4 שעות, מהשעה 5 ועד 9 בבוקר. בין הקווים המושבתים יימנו כלל קווי התחבורה הציבורית לנתניה ומעלה אדומים, קווים רבים בירושלים והתחבורה מהבירה למבשרת ציון.

מכתב חברת 'קווים'
מכתב חברת 'קווים'

השביתה מגיעה בעקבות המחאה של ועד הנהגים, הטוענים כי ישנה סחבת במשא ומתן עם ההנהלה על שיפור תנאי ההעסקה, הנמשך לדבריהם כבר 8 שנים.

מכתב חברת 'קווים' (2)
מכתב חברת 'קווים' (2)

 

לדברי ראיד משעל, יו"ר וועד הנהגים בחברה, "ההנהלה מסרבת לשפר את התנאים, על מה מדובר פה? נהגי החברה מסכנים את חייהם מדי יום חשופים לזריקת אבנים מדי יום בנסיעה למעלה אדומים, מותקפים ע"י מתיישבים בישובים מסויימים. כל מה שאנו דורשים זו תוספת סיכון בסיסית! החברה מתמידה בגישה לפיה הנהג הוא משאב זול".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס פנה בבהילות לשר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', בדרישה לעצור את ההשבתה המתוכננת.
 
"קיבלנו בתדהמה את הודעת החברות המספקות שרותי תחבורה ציבורית ברשויות המקומיות כי יפסיקו לתת שירותי תחבורה ציבורית" אמר. "על פי גירסתם, הודעה זו מקורה בעצירת כל התשלומים השוטפים ע"י משרד התחבורה אשר מממנים את הפעלת חברות ההסעה כולל שכר נהגים, עובדי תפעול, דלק, תחזוקת אוטובוסים ותשתיות".
המכתב של חיים ביבס
המכתב של חיים ביבס
הגדלה
 

"איננו מעלים על הדעת מצב שבו אזרחי ישראל הזקוקים לשרותי התחבורה 3 הציבורית (ובייחוד האוכלוסיות החלשות) לא יוכלו לקבל שרות כה בסיסי, אבקש את טיפולכם המידי בהסדרת הנושא". 

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "על שולחן ועדת הכספים מונחות פניות תקציביות בהיקף של מיליארדי שקלים, עבור פעולות שונות וחיוניות של הממשלה. דיון הוועדה שנקבע במטרה לדון בפניות בוטל, וכרגע לא פורסם בלוז הוועדה מתי, אם בכלל, היא צפויה להתכנס ולדון בהן".