אאא

חשוד רביעי שנעצר הלילה בחשד להתעללות בקשישים חסרי ישע בשוק מחנה יהודה בירושלים, הובא הבוקר (חמישי) לדיון בעניינו בפני בית משפט השלום בירושלים.

בית משפט השלום בירושלים, נעתר לבקשת המשטרה, והאריך ביומיים את מעצרו.

בתוך כך, חוקרי המשטרה ממשיכים לחקור ביסודיות את החשד שעלה בעקבות סרטונים שפורסמו ברשתות החברתיות, להתעללות מתמשכת בקשישים חסרי ישע באזור שוק מחנה יהודה בירושלים.

בנוסף לשלושת החשודים שנעצרו עד כה, הצליחו חוקרי המשטרה להגיע לזהותו של חשוד רביעי נוסף, ערב בשנות העשרים לחייו המתגורר במזרח ירושלים, שנעצר אתמול בשעות הערב ונחקר בחשד להתעללות נפשית ופיזית בקשישים ועבירות ממניע גזענות.

אחד מאלו שהותקפו, הוא אברהם מקסימוב בן ה-93 המחזיק בבסטה בשוק להשחזת סכינים מזה שנים רבות. נכדו סיפר בעמוד הפייסבוק שלו: "בשנה האחרונה סבא שלי סובל מהתעללות פיזית ומילולית מערבים שעובדים בבסטות לידו. אחד מהם מנסה לסחוט ממנו כסף ומפחיד אותו שלא יגיע לעבודה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עוד הוסיף הנכד לתאר: "לפני שנה סבא שלי התלונן במשטרה שזרקו עלו בקבוק חומצה אבל לא קרה עם זה שום דבר רק החמיר את המצב , לפני כמה ימים קבלתי סרטונים של סבא שלי מופיע באפליקצית טיק טוק, שהוא מושפל ומותקף בידי ערבי בשוק מחנה יהודה".

"הוא ועד מבוגרים ואנשים חסרי ישע עוברים התעלמות יום יומית. לאן הגענו איך דבר כזה קורה בלב השוק שלנו בלב של ירושלים? פשוט עצוב ומכעיס! ויותר מטריד שאף אחד לא מתערב לאיפה הגענו".

הנכד ממשיך לתאר: "המשטרה מצפה מבן אדם בן 93 לבוא כל פעם להגיש תלונה הוא מפוחד ומפחד לא רוצה שמישהו יתערב בזה . פעם שעברה שהלכנו למשטרה היא אמרה שאין ראיות והם לא יכולים לעשות כלום".