אאא

בישיבת מועצה שתיערך הערב (רביעי) במועצת העיר אשדוד צפויים חברי המועצה להצביע בעד בניית והפעלת מתחם הקאנטרי. מדובר במכרז  של העירייה – בו זכתה חברת הומלס-פלייס - שמחייב את הזוכה להפעילו גם בשבת.

ימי הפעילות של מרכז הספורט יהיו בכל השנה, בכל ימות השבוע (א-שבת), לכל הפחות מהשעה 06:00 בבוקר ועד השעה 23:00, למעט ביום הכיפורים בו מרכז התרבות והספורט יהיה סגור, וזאת בכפוף להוראות הדין והרשויות המוסמכות.

חברי המועצה החרדים מש"ס ומיהדות התורה ייאלצו להצביע נגד או להימנע בהצבעה. אך פעילי שבת בעיר אשדוד מצפים כי הנציגות החרדית תיצור משבר הקואליציוני סביב הפעלת הקאנטרי שהינה הפרה בוטה של הסטטוס קוו הקיים מאז ומתמיד בעיר אשדוד.

בפרוגרמת התפעול מופיע שהמרכז יכלול: בריכה ובתי קפה, חנות ספורט ואביזרי ספורט משלימים, מרכז לטיפוח הגוף, ספא וטיפולים, מרכז רפואי תומך לפעולות הספורט, שירות רפואי משלימים כגון: אורתופדיה, פיזיותרפיה, טיפולים אלטרנטיביים, ייעוץ דיאטני, מרפאת שינים וכיו"ב. חוגים - לפחות 30 חוגים - יהיו פתוחים למנויי הקאנטרי והן לקהל הרחב.

 סגן ראש העיר באשדוד מוחה בעבר נגד חילול שבת (באדיבות המצלם)

בכיר חרדי מתח ביקורת על הנציגות החרדית ותהה "איך יתכן להפר את הסטטוס קוו ולפתוח מרכז תרבות חדש עם קביעה מראש שהמרכז חייב להיות פתוח בשבת"?.

כפי שצוין לעיל, אמור להיות פריצה ענקית של חילולי שבת, לא רק בריכה, ספא וכדומה, אלא גם בתי קפה, חנות, מרכזי שירות הכולל ייעוץ דיאטני ומרפאת שיניים וכיו"ב, 30 חוגים שונים. והכל בחסות העירייה בהוראות מחייבות מראש.