אאא

אסון: גבר טבע למוות בנהריה, לאחר שחילץ משפחה שהרכב בו נסעו התהפך במרכז העיר, בשצף המים שעלו על גדותיהם מנהר הגעתון הסמוך, בעקבות הגשמים העזים.

הכל החל כאשר אם ובתה, שניסו ברכבם לחצות את רחוב שפרינצק בעיר, נתקלו במים ששטפו אותם בעוצמה, אך לאחר מאמצים הצליחו כוחות כב"ה שהוזעקו למקום לחלץ אותם, בעזרת אזרחים.

אלא שאז התברר, כי אחד המחלצים, תושב העיר, איננו. הוא הוכרז מיד כנעדר, לאחר שנסחף במים הזורמים ברחובות. בהמשך כאמור הוא אותר, בתום כמה שעות חיפושים וסריקות, כשהוא ללא רוח חיים.

ראדי חדאד, חובש באיחוד הצלה, תיאר: "למרבה הצער, בתום מאמצי החיפושים, בהם השתתפנו יחד עם כוחות החירום והכיבוי, אותרה גופתו של הנעדר. אנחנו נשארים בכוננות יחד עם כלל הכוחות, למתן מענה מהיר ומיידי לכל מקרה".

פראמדיק מד"א ערן פרידלנדר הוסיף: "הגענו עם ה'ניידת טיפול נמרץ' לחוף, סמוך למרינה. כ-100 מטר צפונית לשפך נחל הגעתון, על קו המים, ראינו את הגבר שהיה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה. הים היה מאוד סוער, וכמויות גדולות מאוד של מים זרמו סביבנו. הוצאנו אותו מהחוף בעזרת אלונקת שדה, תוך כדי ביצוע פעולות החייאה, לניידת טיפול נמרץ - שם המשכנו בטיפול הרפואי שכלל הנשמות, עיסויים ומתן תרופות, אבל לצערנו בסופם נאלצנו לקבוע את מותו".

 הקריאה לתושבים: "להישאר בבתים" (דוברות עיריית נהריה)

מדוברות כבאות והצלה מחוז חוף נמסר: "נערכו חיפושים אחר נעדר, גבר בן 32, אשר נסחף בזרם המים החזק ברחוב שפרינצק בנהריה. במקום פועלים לוחמי האש מהיחידה המרכזית להבה והיחידה לחילוצים מיוחדים של מחוז חוף. הגבר אותר ללא רוח חיים".

במד"א עדכנו תחילה, כי "התקבל דיווח במוקד 101 על רכב שנסחף בזרם המים בנחל הגעתון ברחוב שפרינצק בנהריה. חובשים ופראמדיקים, שחברו לכוחות החילוץ של הכיבוי, סרקו שני רכבים שאותרו בתוך ההצפה".

בהמשך נמסר: "גבר נמצא מחוסר הכרה בזרימת נחל הגעתון סמוך למרינה בנהריה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה בגבר בשנות ה-30 - שבסופן נקבע מותו". 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בהודעת דוברות המשטרה נכתב: "בשעות הצהריים התקבל דיווח על רכב שהתהפך בשיטפונות ברחוב שפירנצק בעיר נהריה, כאשר יושבי הרכב הוצאו מהרכב ללא פגע ע"י תושב העיר בן 38 שנחלץ לעזרתם".

"על פי עדויות במקום, הגבר המחלץ נסחף עם הזרם ולפיכך הוגדר נעדר, כאשר כלל גופי החירום וההצלה ערכו חיפושים וסריקות עד לאיתורו סמוך למרינה לפני זמן קצר, לצערנו ללא רוח חיים. בתום הליך זיהוי רשמי ומסירת הודעה מרה למשפחתו".

בתוך כך, בעקבות הצפת העיר במי נהר הגעתון, שהגשמים גרמו לו לעלות על גדותיו, פונים בעירייה ובכוחות ההצלה לתושבים, בתחינה שלא לצאת מבתיהם.

עוד עדכנו בעירייה, כי כבישי הגישה לנהריה חסומים, וחזרו שוב על פנייתם הקריטית: "מבקשים מהתושבים להישאר בבתים!".

  • השימוש בסרטון - שימוש לפי סעיף 27א