אאא

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין שיגר היום (חמישי) מכתב תנחומים לבני משפחת בן שבת, שאיבדו את מוטי ז"ל, שנסחף לאחר שחירף נפשו להצלת משפחה שנתקעה בתוך רכבה בשיטפונות.

"משפחת בן שבת היקרה והאמיצה, שמעתי בכאב גדול על פטירתו של מוטי, שטבע בשיטפונות שהציפו את נהריה ביממה האחרונה. העיניים מתקשות להשלים עם התמונות והמראות של רחובות שלווים שהפכו פתאום לזירה של טרגדיה נוראה".

הנשיא המשיך, "מוטי סיכן את חייו כדי לחלץ משפחה שרכבה החל לשקוע מתחת למים שהציפו את הרחוב. בשניות הללו, שבהן המעשה מקדים את המחשבה, נמדד אופיו האמתי של אדם. מוטי לא חשב פעמיים וזינק אל הזרם הסוחף, בתקווה להציל משפחה שלא הכיר, ושאיימה להילכד מתחת למים".

"אומץ הלב שלו, הסירוב לעמוד מנגד, הגבורה שלו, מהדהדים בלב כולנו ומהווים מופת של אנושיות וערבות הדדית בצורתן הנעלה ביותר".

"אנא, בשמי ובשם אזרחי ישראל כולם, קבלו את תנחומיי הכנים בשעה הקשה הזו. תהא נשמתו של מוטי, הגיבור שלנו, צרורה בצרור החיים. יש גיבורים בישראל!".

כפי שדיווחנו אתמול ב'כיכר השבת', יחד עם מוטי בן שבת ז"ל, היה אברך חרדי שקפץ לתוך המים כדי להציל את בני המשפחה. האברך, רביב כהן, ניצל בנס.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בשיחה עם 'כיכר השבת' סיפר, "אני ומוטי ז"ל ראינו אנשים זועקים לעזרה שנחלץ אותם מהרכב בשיטפון, ישר הורדנו את הבגדים, קפצנו למים וחילצנו אותם דרך חלונות הרכב".

"פתאום הבחנתי שמוטי איננו, התחלתי לזעוק לצוללנים שיחפשו אותו בעומק. מוטי אמר לי רגע לפני שנסחף שהוא מרגיש שנגמר לו הכח והוא הולך להתעלף. הוא נסחף לחוף דרך צינור הניקוז - לא רוצה לחשוב מה הוא עבר באותם רגעים".

הוא הוסיף, "צעקתי לה' שיעזור לנו ושמוטי יחזור בחיים, אבל ה' רצה אחרת. אם לא היה גדר גם אני הייתי נסחף יחד איתו, ניצלתי בנס של ממש".

"היינו חברים טובים אני לא מאמין שאני מדבר עליו בלשון עבר. זה בלתי נתפס, בן אדם יורד מהבית לעזור לאחרים - ולא חוזר".