(צילום: הדס פרוש, פלאש 90)
אאא

מהפכת הניקיון בירושלים ממשיכה לצבור תאוצה עוד ועוד, התושבים המרוצים, לא מפסיקים להתקשר למוקד העירוני ולהודות על המהפכה, את אחת המתקשרות הפתיע ראש העיר משה ליאון. 

רינה, תושבת שכונת בית ישראל, גילתה אזרחות טובה והתקשרה למוקד 106 הירושלמי להודות על מהפכת הניקיון שמוביל ליאון, גם היא לא האמינה איזה אורח מפתיע יעלה פתאום לקו, אך המציאות חזקה מכל דימיון וראש העיר ענה לה כשהיא נרגשת

האזינו לשיחה 

נציגה: שלום, במה אפשר לעזור

ר': שלום, תשמעי. קודם כל אני רוצה להגיד לכם תודה רבה על הניקיון שיש פה. מורגש ורואים את זה. ממש אני רוצה שאם תוכלי פעם אחת, להעביר אותי לאש העיריה, אני חייבת לדבר איתו.

נציגה: אני כבר מקשרת אותך

ר': בכיף

נציגה: שניה אחת, טוב?

ר': אין בעיה

נציגה: דקה אחת רק אני רוצה להשיג אותו ואני מקשרת אותו איתך

ר': בכיף, בכיף. אני מחכה.

נציגה: תודה

ר': בבקשה

נציגה: ר'?

ר': כן

נציגה: אני מעבירה לך את ראש העיר

ר': בכיף

ראש העיר: ר'?

ר': כן, בוקר טוב

 מהפכת הניקיון בעירייה? 'כיכר' יצא לשטח לבדוק

ראש העיר: בוקר טוב מה שלומך?

ר': ברוך השם. יש לי זכות גדולה מאוד, לדבר איתך. תמיד חלמתי על זה, להודות לך.

ראש העיר: לי יש את הזכות הגדולה לדבר איתך!

ר': תודה. אז אני רוצה להגיד לך, תשמע, זה בבטן אצלי כל כך הרבה זמן. רציתי ממזמן כבר לדבר איתך, ואני שמחה מאוד שיש לי את ההזדמנות. התקשרתי לבקש עזרה באיזשהו סיוע, ובדרך אמרתי: אני כל כך מרוצה מזה שליאון עלה. אני גרה בבית ישראל 42 שנים וזה היה כל הזמן מלוכלך. התאספו אנשים, בנו פה, תמיד היה מטונף המקום. אם היו לנו לשבת מנקים, זו הייתה זכות גדולה מאוד. והיום, ממש, הפחים, בכל מקום אני רואה פועלים. אנחנו עכשיו גם משתדלים מאוד לנקות כאן. בכל מקום להרים, להשתדל.

ראש העיר: נהדר, זה מה שחשוב. שעכשיו יהיה שיתוף פעולה עם התושבים וזה יהיה מצויין. זו רק ההתחלה ר'. אנחנו מתכוונים גם לשפץ את האזור, לדאוג תחבורה, לתכניות לילדים. אנחנו משקיעים הרבה מאוד כרגע בעיר ובתושובים ובכל מה שקשור לתשתיות. ואני שמח שאת מרוצה, יופי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ר': אני רק רוצה להגיד לך, אנחנו גרים בבית ישראל. יש לנו פח פה. פח אשפה גדול שכל המשפחות שופכים פה. אנחנו חייבים איזשהו ביתן, כי בקיץ זה קטסטרופלי.

ראש העיר: לכסות אותו? אני אבדוק את זה גם.

ר': אתם מפנים פעמיים ביום, ביום שישי ובמוצאי שבת

ראש העיר: אם מפנים כל כך הרבה, אז למרות זאת את רוצה כיסוי לפח?

ר': אכן. גם אסתטי יותר. בחגים פה, לפעמים זה שלושה ימים, ואז לא מפנים. אני גרה ברחוב ####,

ראש העיר: הבנתי, אני אבדוק את זה. תמשיכי ליהנות מהניקיון של העיר ומהשיפוצים שבעיר.הכל על מנת שבסופו של דבר תקבלו את מה שמגיע לכם.

ר': תודה. תשמע, כמו שאמרת ככה ייעשה. תמשיך לעשות חיל.