אאא

אחרי פטירת הרב לייזרזון, יו"ר החינוך העצמאי שכיהן במספר תפקידים בעסקונה החרדית, מפרסמים אישי ציבור חרדים הודעות אבל, בהם הזכירו את פועלו הרב במשך השנים.

מתנועת אגודת ישראל נמסר כי "ההנהלה, המרכז והמועצה, מועצת הקהילות וחברי ותומכי התנועה, מבכים מרה את פטירתו של איש האשכולות אשר זכה לאמונם של רבותינו הקדושים, הרב החסיד מוה"ר אברהם יוסף לייזרזון ז"ל, יו"ר מפעל החינוך העצמאי באר"י.

"המנוח ז"ל זכה לכהן בשליחות קודש במגוון תפקידים ציבוריים והיה מנאמני התנועה בכל מהלך שנות חייו", הוסיפו באגודת ישראל, שם יעלו את זכרו בפתח ישיבת ההנהלה שתתקיים מחר.

 הרב לייזרזון על המחשבה לעזוב את הפעילות הציבורית (צילום: JEM)

שר הבריאות יעקב ליצמן מסר כי הוא "המום ומזועזע מפטירתו של האי גברא יקירא, איש אגודת ישראל בליבו ונפשו, מסור בכל כוחו לכלל ולציבור החרדי, איש החינוך והמעש, נאמנם ושליחם של מרנן ורבנן גדולי ישראל בדורות הקודמים זי”ע, בראשם דודו מרן הגרש”ז אויערבאך זצוק”ל ולהבחל”ח ראשי ומנהיגי הדור שליט”א, הרב החסיד רבי אברהם יוסף לייזרזון זצ”ל, יו”ר החינוך העצמאי בא”י".

לדברי ליצמן, "בפטירתו נחתם פרק גדוש ועילאי שייזכר לעולם בתולדות הציבוריות החרדית. מאבקיו לשמירת צביון הדת בירושלים ולמען קדשי ישראל, בראשם המערכה הגדולה נגד המורמונים, עשייתו האדירה לטובת חינוך ילדי ישראל, והיותו שליח ציבור אגודאי במסירות נפש".

יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי אמר הערב: "אבד חסיד מן הארץ. המום וכואב מפטירתו של ידידי, שלוחא דרבנן, איש החינוך והעשייה בליבו ונפשו למעלה משנות דור, נאמנם של מרנן ורבנן גדולי הדור זצ"ל ושליט"א, שזכה להתברך רבות אצל מרן רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל ולסייע למוסדות החינוך בישראל, הרה"ח רבי אברהם יוסף ליזרזון זצ"ל יו"ר החינוך העצמאי בישראל".

"אני שולח תנחומים לבני משפחתו היקרה. המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים. מן השמיים תנוחמו ולא תוסיפו לדאבה עוד".

יו"ר דגל התורה, ח"כ משה גפני: "יחד עם כל בית ישראל אנו מצטערים צער רב על פטירתו של יו"ר 'החינוך העצמאי' הרב אברהם יוסף לייזרזון זצ"ל, אשר במשך עשרות שנים עמד על משמר החינוך והיה קרוב לגדולי ישראל זצוק"ל, אני שולח תנחומים לרעיתו תחי' ומשפחתו הי"ו. המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ח"כ ישראל אייכלר מסר, "הרב לייזרזון היה איש אגודת ישראל בכל מהותו, המאחד את כל המחנות והקהילות ללא הבדל ובנאמנות. כאחיינו של הרגש"ז אוירבך זיע"א שגדל על ברכיו וכחסיד גור נאמן, הוא היה דבוק לרבותיו הקדושים ולכל גדולי וצדיקי הדור ולא מש מהם ומדרכם כל ימיו. כן הוא היה דבוק כל שנותיו באדמו"ר מבעלזא. הוא היה חרד לדעתם של כל גדולי ישראל, ותמיד היטה אוזן לשמוע דבר השם מפיהם".

"הוא היה רך כקנה לכל יחיד וקשה כברזל במלחמת ה' להגנת קדשי ישראל. כיו"ר החינוך העצמאי היה מגן עצמאות החינוך החרדי על כל גווניו בעוז ותעצומות. בשעת הצורך לא חת לצאת למלחמות קשות ומורכבות על כבוד שמיים, בכל מערכות היהדות החרדית".

"עד יומו האחרון ממש גילה דאגה רבה סביב הנעשה בארץ הקודש. הוא נלחם נגד ההסתה ההולכת וגוברת מצד גורמים כאלה ואחרים".

אייכלר המשיך כי "בהסתלקותו איבדה היהדות החרדית חייל נאמן בחזית המאבק לעצמאות קיומנו. יחסר לנו שליח נאמן למערכות קודש ולהפרחת התורה בארץ הקודש. חבל על דאבדין. תנחומי הכנים למשפחתו הכבודה שעמדה לימינו בכל הזמנים".