אאא

יו"ר הימין החדש, ח"כ איילת שקד, פנתה הערב (שלישי) ליו"ר 'הבית היהודי', הרב רפי פרץ, בקריאה להניח את המחלוקות בצד ולהצטרף עם מפלגתו אליהם וכך להקים את איחוד מפלגות הימין.

"אתמול בלילה נוצרה הזדמנות לבצע איחודים בימין", אמרה שקד, בנט, סמוטריץ ואני, עובדים יחד כבר הרבה שנים, פוליטיקאים מאוד ביצועיים, עם הרבה הישגים מוכחים ויכולת עשייה".

שקד הוסיפה ואמרה כי "אנחנו חושבים שכרגע עבור מחנה הימין הדבר הנכון, שהבית היהודי, בהובלת רפי פרץ, יצטרפו אלינו ונצעד יחד לניצחון גדול. כרגע אפשר לשים מחלוקות בצד ולנסות להגיע לאיחוד גדול".

בתוך כך, הערב פורסמה תמיכה רבנים במהלכיו של יו"ר 'האיחוד הלאומי', השר בצלאל סמוטריץ', לרוץ יחד עם 'הימין החדש'.

"כבר תקופה ארוכה שאנו יושבים יחד עם שר התחבורה, ח"כ בצלאל סמוטריץ' בצמתי ההכרעות על מנת להוביל את הציונות הדתית לחוף מבטחים ועל מנת שמן המשבר הנוכחי תצמח ישועה וברכה", כותבים הרבנים במכתבם ומגלים כח "אנו מעודכנים בנעשה ושותפים בהתלבטויות הרבות והכבדות אשר רובצות על כתפיו".

הרבנים דוחים את הטענות לפיהן בתוך ההסכם היו נגיעות אישיות: "בניגוד לטענות שהושמעו, אנו מעידים כי השאלה הפרסונלית מעולם לא הובילה את הדיונים אלא אך ורק תורת ישראל, אחדות המחנה, הזהות היהודית של מדינת ישראל, גורלה של ארצנו הקדושה והדרכים המעשיות הנכונות ביותר על מנת להוציא לפועל את הערכים הנשגבים הללו.

"אנו מבקשים לחזק את שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ' על החיבור למפלגת הימין החדש ומגבים את מהלכיו שכולם לשם שמיים, למען שמו באהבה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הרבנים מוסיפים פניה ליו"ר 'הבית היהודי' וכותבים: "אנו קוראים לשר החינוך הרב רפי פרץ להצטרף אל החיבור עם כלל הכוחות ולהביא בכך ברכה ובשורה של אחדות".

על המכתב חתומים הרב יהושע שפירא, ראש ישיבת ההסדר רמת גן,; רב שמעון כהן ראש מוסדות בית מוריה באר שבע; הרב דוד דודקביץ' רב הישוב יצהר וראש ישיבת רועה ישראל; הרב אליקים לבנון רב השומרון וראש ישיבת ברכת יוסף אלון מורה; הרב חיים גנץ ראש ישיבת מעלה אליהו תל אביב והרב יואל מנוביץ' ראש ישיבת ההסדר בחיספין.

כפי שדווח מוקדם יותר היום, לטענת 'האיחוד הלאומי', אמש הגיעו אנשי 'הבית היהודי' להסכמות עם אנשי 'האיחוד הלאומי' אך סירבו לחתום על ההסכם ולא הציגו את ההסכם להצבעה במרכז המפלגה.

בעקבות כך, חתם סמוטריץ' על ריצה משותפת בבחירות הקרובות עם ראשי מפלגת 'הימין החדש', נפתלי בנט ואיילת שקד. בנט וסמוטריץ הדגישו כי "ההסכם שנחתם משאיר דלת פתוחה לצירוף שיוויוני ומכבד גם למפלגת הבית היהודי". עם זאת, השניים נמנעו מלהזכיר את שמו של עו"ד איתמר בן גביר.