אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו איים לפטר שרים, וזאת במטרה לקדם איחוד בין כל מפלגות הימין - כך חשף הערב (שלישי) עמית סגל במהדורה המרכזית של חדשות 12.

לפי הדיווח, נתניהו נפגש עם שר הביטחון נפתלי בנט מספר פעמים לפני החבירה עם האיחוד הלאומי, והעביר לו מסר ולפיו אם ירוץ לבד, לא יוכל להמשיך בתפקידו בממשלה.

בסביבתו של נתניהו הסבירו כי לא מדובר באיום, אלא בתיאור עובדתי: בנט ייאלץ לבדל עצמו מנתניהו, יתקוף אותו קשות, ולכן לא יוכל לעשות זאת כשהוא מכהן כשר בממשלת נתניהו.

מסר דומה הועבר גם לשר התחבורה בצלאל סמוטריץ', אך גם כאן מדובר כנראה בתיאור עובדתי, שכן אם בנט יפרוש, סמוטריץ', החבר במפלגתו, לא יוכל להישאר בממשלה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מיכאל שמש דיווח ב'כאן חדשות' כי נתניהו נפגש היום פעמיים עם יושבי ראש הימין החדש והאיחוד הלאומי, בנט וסמוטריץ', בניסיון להוביל לאיחוד גדול בימין. בפגישה ביקש סמוטריץ' לנתניהו שילחץ על פרץ כדי שיעזוב את בן גביר, אך נתניהו סירב לכך.

 
 שקד פונה לפרץ (צילום: דוברות)

כפי שכבר דווח מוקדם יותר היום, נכון לעכשיו, הימין החדש של נפתלי בנט ואיילת שקד תתמודד יחד עם האיחוד הלאומי של בצלאל סמוטריץ', בעוד הבית היהודי של רפי פרץ, תתמודד עם עוצמה יהודית של איתמר בן גביר.

סקר שפורסם הערב בחדשות 12 מעלה כי 'הימין החדש' ו'האיחוד הלאומי' יקבלו ברשימה משותפת שישה מנדטים, ואילו 'הבית היהודי' יקבל ארבעה מנדטים.