אאא

מסתמן כי משרד הפנים יחזיר את האבטחה לרון קובי, ראש עיריית טבריה המודח, לאחר שהוא פנה השבוע למשרד הפנים בטענה כי קיימים איומים על חייו, ובשל כך יש להחזיר את האבטחה שהוסרה ממנו מאז פיטוריו לפני כשבוע.

כזכור, קובי הודח בשבוע שעבר מתפקידו בידי השר זאב אלקין, שהוסמך לדון בסוגיה במקומו של שר הפנים דרעי, בשל טענות מצדו של קובי לניגוד עניינים של יו"ר ש"ס. הנימוק הרשמי להדחתו של קובי הוא כישלונו באישור תקציב העירייה עד למועד הקבוע בחוק, למרות ארכות שהוענקו לו, אך הדחתו שמה למעשה קץ למתח שחולל קובי בתפקידו, מול הציבור החרדי.

במכתב ששיגר לשר הפנים אריה דרעי, טען  קובי, כי "יומיים לאחר ההדחה, הורית על הסרת האבטחה סביבי כבאבחת סכין, ובכך חשפת אותי לסכנת חיים ממשית. רמת האיום עלי ורמת ההטרדות רק עלו מיום ההדחה, על ידי גורמים חרדים קיצוניים המחוברים לרבנים מסיתים ולעבריינים בכירים...".

"משיחות עם קצינים בכירים במחוז ועם מפקד משטרת טבריה", טען ראש העיר לשעבר, "אני מבין שהאבטחה הוסרה על פי בקשת משרד הפנים, בטענה כי איני עוד עובד ציבור, וזאת ללא דיון על האיומים במחוז. לדברי המשטרה, אין ולא היה שום שינוי סטטוס בדרגת האיום שלי - והיא אף עלתה".

 תקרית מול חרדים (צילום: הפייסבוק של קובי)

לדברי רון קובי, "בשים לב לעובדה כי ההליך המשפטי נמשך, ובשים לב לסיכון החיים בו אני נמצא, אני דורש ממך להשיב את תקני האבטחה וכל סידורי האבטחה והתנועה המאובטחת שלי - חזרה למקומם. ידוע לי שהוראה זו יצאה ממך אל מנכ"ל משרדך, ומשם לחברת האבטחה, להפסקת העסקתם, כשברור לך שסכנת חיים מרחפת מעל לראשי".

במשרד הפנים השיבו תחילה כי ההחלטה היא של המשטרה ולא של משרד הפנים. למרות זאת ובניגוד להמלצת המשטרה מסתמן, כי משרד הפנים יחזיר את האבטחה לראש העיר עד להחלטת בג"ץ בעניינו.

 יצוין, כי הועדה קרואה נכנסה לפעולה בעיר, המועצה אישרה בישיבתה את הרכבי וועדות העירייה, מינתה סגן, אישרה מסגרות אשראי ותב"רים.

בניגוד למציאות בה הוחזר לקובי כבר היום המאבטח הצמוד שלו ממשרד הפנים נמסר בתגובה, כי "בהתאם להחלטת המשטרה, שהיא הגורם המוסמך לקבוע את רמת האיום ואת סל האבטחה הנגזר מרמת האיום, הוחלט להסיר את מר רון קובי, ראש עיריית טבריה לשעבר, מרשימת המאוימים.  ככל שמר קובי סבור כי הוא נמצא תחת איום, עליו לפנות למשטרת ישראל האמונה על הנושא. משרד הפנים ימשיך ויפעל בהתאם להנחיות הגורמים המוסמכים במשטרה".