אאא

הערב (ראשון) יחלו עבודות תשתית ופיתוח להכשרת תוואי הרכבת הקלה לאורך הרחובות כנפי נשרים, ימין אבות והרב צבי יהודה בירושלים, מה שצפוי לגרום לעומסי תנועה כבדים בשכונות גבעת שאול, הר נוף, קרית משה והאזור.

העבודות, במסגרתם ישודרגו תשתיות ויבוצעו קירות תמך ועבודות פיתוח וסלילה של תוואי הרכבת הקלה ברחובות, צפויות להימשך כשלוש שנים, והן יתבצעו בימים ראשון עד חמישי בין השעות 19:00-07:00 ובימי שישי לפי הצורך.

עבודות לילה יתבצעו "לפי צורך ובהנחיית המשטרה", נמסר ל'כיכר השבת' מעיריית ירושלים.

ואלו הסדרי התנועה החדשים:
• יישארו שני נתיבי נסיעה לכל כיוון לאורך כל הציר, ובהם תתנהל תנועת הרכבים והתחבורה הציבורית. בכל עת, יהיה מעבר בטוח להולכי רגל.
• יבוטלו חלק ממקומות החניה לאורך הרחובות כנפי נשרים, ימין אבות והרב צבי יהודה. שימו לב, תתוגבר האכיפה ברחובות אלו. "הימנעו מקנסות וגרירות רכבים וחנו לפי החוק".
• החניונים באזור, לרבות החניונים הציבוריים בבניינים המשרדים, ימשיכו לפעול כסדרם. אם יתבצעו שינויים בכניסה וביציאה מהחניונים, יימסרו הודעות על כל מראש.
• בשלב הראשון לא צפוי כל שינוי בקווי התחבורה הציבורית המגיעים לאזור העבודות וממנו.

 'ועד התושבים' בהר נוף, בסרטון מודאג (באדיבות המצלם)

בעבר, כזכור, התריעו תושבים בשכונת הר נוף על המצור התחבורתי המצפה להם, ואף הקימו ועד פעולה ייעודי לנושא. 

"כבר כיום ישנם עומסים על ציר בית הדפוס וכנפי נשרים", הם אמרו ל'כיכר השבת', "והחשש הוא שעם התחלת העבודות העומס יחמיר עד רמה בלתי נסבלת ומסוכנת. לא יעזור שמשאירים שני נתיבים פתוחים בכנפי נשרים. כולם מבינים את משמעות העבודות על הזרמת התנועה".

מדוברות העירייה נמסר כי "עבודות התשתית של הרכבת הקלה בגבעת שאל יחלו הערב בסביבות השעה 20.00. בשלב הראשון יבוצעו העבודות של הסדרי התנועה במקום ובהמשך השבוע יחלו העבודות ההנדסיות".