אאא

פרסום ראשון: אברך חרדי הותקף סמוך לחניון גבעתי בירושלים בעת שהמתין להסעה בסיום לימודיו בכולל. התוקף, יחד עם אדם נוסף, חסמו את הכביש, קיללו וצעקו. לאחר מכן ניגש התוקף לאברך והיכה בפניו בחוזקה לעין כל. עו"ד בחיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את האברך שלח מכתב בנושא למפקד מרחב שלם בירושלים.

במכתבו תיאר עו"ד בלייכר, כי האברך, בן 28, המתין להסעה בצומת חניון גבעתי ביום שלישי לפני כשבועיים, בשעות הערב המקודמות. או אז חסמו התוקף ואדם נוסף את הכביש ברכבם, והחלו לקלל ולאיים על עוברים ושבים שהיו במקום.

אזרחים שנכחו ברחוב התקשרו למשטרה, וחברו של התוקף נכנס לרכב ונסע מהצומת. "במקביל ניגש התוקף אל מרשי, ללא שהיה בניהם כל דין ודברים קודם, הכה אותו בחוזקה רבה בפניו וברח".

עו"ד בלייכר הדגיש, כי "הכאתו של מרשי נעשתה ללא כל סיבה נראית לעין, מלבד היות מרשי בעל חזות יהודית. כתוצאה מהמכה מרשי סבל מכאבים בראשו וסחרחורות במשך כמה ימים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

האברך הגיש תלונה במשטרה נגד התוקף ולעזרתו הגיעו עדים שראו את התקיפה, וכן הוגשו למשטרה תמונות התוקף כפי שצולמו בזירת האירוע. עו"ד בלייכר ביקש במכתבו ממפקד המרחב "להתייחס לאירוע הגזעני בכל החומרה ולבצע חקירה ממצה, כולל איסוף תיעוד ממצלמות האבטחה במקום".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו מסר, "תקיפת יהודים משפילה ברחובה של עיר לצערנו הפכה לתופעה רווחת, תופעה שיש למגר בכל הכוח. בשלב הראשון על המשטרה לא להרפות עד לכידת המפגעים האנטישמים, ובשלב השני על רשויות התביעה לפעול להחמרת הענישה כלפי אותם פושעים. אנחנו בארגון חוננו נעשה מאמץ ללחוץ על הרשויות בעניין זה עד להרשעת התוקפים והגשת תביעות אזרחיות כנגדם".

ממשטרת ישראל נמסר: "כל תלונה המתקבלת במשטרה ומעלה חשד לביצוע עבירה פלילית נבדקת ונחקרת ביסודיות
במטרה להגיע לחקר האמת. עם קבלת התלונה במשטרה, נפתחה חקירה ויבוצעו מגוון רחב של פעולות חקירה במטרה להגיע לחקר האמת. מטבע הדברים איננו מפרטים חקירות מתנהלות".