אאא

לאחר עבודה מאומצת וממושכת הושקעה לאחרונה תוכנית מתאר מפורטת לרכסים ואושרה בוועדה המחוזית לתכנון ובניה חיפה.

תוכנית מתאר, היא תוכנית הקובעת את אופן פיתוח הקרקע בשטח יישוב לשנת יעד מוגדרת אלו אזורים ביישוב ייועדו למגורים, לתעסוקה, למסחר, לשימושים ציבוריים או לייעודי קרקע אחרים; אלו מקומות ראוי לשמור ואלו מקומות ראוי לפתח; מהן ההוראות וההנחיות בהיבטים תחבורתיים, סביבתיים והיבטים רבים נוספים בעלי השפעה על הפיתוח הפיזי של אזורי היישוב השונים.

ראש המועצה דן כהן שקידם את התוכנית אמר כי "תוכנית המתאר היא בשורה חשובה מאוד לרכסים הוותיקה ותשפיע מאוד גם על התוכניות העתידיות של הישוב. התוכנית מיועדת להסדיר את יעדי האוכלוסייה וצרכי היקף השטחים הנדרשים לשימושים השונים".

עוד הוסיף ראש המועצה "אני רוצה להודות לוועדה המחוזית לתכנון ובניה חיפה על העבודה החשובה במשך תקופה ארוכה ולסגן שלי יצחק רייך שעשה רבות למען התוכנית".

תוכנית המתאר מאושרת בעת שברכסים בונים שכונה חדשה, גבעת הפרסה, בה ייבנו כ-2000 יח"ד לציבור החרדי, שישולבו עם מרכז עירוני ראשי.

השכונה תהווה חלק משמעותי מפתרון למצוקת הדיור הקשה בקרב המשפחות החרדיות, והיא מתוכננת בהתאם לצרכי המגזר כולל מבני ציבור, מבני תעסוקה, פארקים ועוד.

בנייתה של שכונת גבעת הפרסה צפויה להכפיל את האוכלוסייה ברכסים, ובמועצת רכסים נערכים לשם כך בחשיבה יצירתית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בנייתה של גבעת הפרסה יוצאת לפועל לאחר תכנון ממושך שנמשך קרוב ל-3 עשורים, ובימים אלו מקיימים ראש המועצה דן כהן וסגנו יצחק רייך ישיבות היערכות עם בכירי משרד הבינוי על מנת לבחון את הדרכים הטובות ביותר לשיווק במגזר החרדי.

בנוסף לכך התבשרו התושבים על הפקדתה של תכנית נוספת לשגשוגה של רכסים. בשכונת רכסים צפון שתוכניתה הופקדה, רכסים צפון, ייבנו עוד כ- 2400 יח"ד וכ- 250 אלף מטר למסחר ותעסוקה.

לאחר אישור תכנית זו, תיחשב רכסים כעיר לכל דבר, ותקבל את יחס השלטונות בהתאם ליחס עירוני – דבר הכולל את ההסכמים מול משרד הבינוי ורמ"י.

פרויקטים נוספים מצויים בתכנון, ועל פי הצפי תמנה רכסים בס"ד בעוד כעשור כ-45 אלף נפש בכ-7000 יחידות דיור.