אאא

השופט יעקב גולדברג האריך את מעצרו של חשוד בגניבת מזגנים מבית הכנסת. במהלך הדיון, טען נציג המשטרה כי החשוד פרץ פנימה, אך הוא הכחיש.

נציג המדינה טען בדיון כי מדובר בשתי פעמים שהחשוד הגיע לבית כנסת בפרדס חנה. בפעם הראשונה, הוא גנב שלושה מזגנים. לאחר מכן הוא פרץ שוב לבית כנסת וגנב שוב מזגנים. בפעם נוספת נסע באוטובוס והוא גנב את התיק של הנהג.

מנגד, עורך דינו של החשוד טען כי הוא הודה בגניבת התיק מהאוטובוס והודה בגניבת המזגנים וטען שהוא מצא את המזגנים מחוץ לבית כנסת והוא לא פרץ.

לכן טען עורך הדין, "בשים לב שמדובר בעבירת רכוש, ולטעמי מרבית החקירה הסתיימה יש צורך להורות ליחידה החוקרת לסיים את החקירה עד יום ראשון".

בהחלטתו כתב השופט, "החשוד נעצר אתמול בשעות הצהריים בחשד כי בשתי הזדמנויות פרץ לבית כנסת בפרדס חנה וגנב מזגנים תוך שהוא גורם לנזק וכן גנב תיק מאוטובוס שבו נסע".

"החשוד מודה בגניבת התיק, ואף קושר עצמו לפרשת בית הכנסת, אם כי בהקשר זה החשוד מודה בגניבת מזגנים אשר לטענתו היו מונחים ליד בית הכנסת ומכחיש את הפריצה".

לדברי השופט גולדברג, "עיון בתיק מעלה כי קיים חומר ראיות מספיק כדי להקים חשד סביר. באשר לעילת המסוכנות, הרי זו מתקיימת מהיבט של החשש לשיבוש חקירה ובמידה מועטה גם במישור המסוכנות".

"בשלב זה, לנוכח קיומן של פעולות חקירה החשופות לשיבוש, אין מקום להורות על חלופת מעצר. לאור כל זאת, אני מורה על הארכת מעצרו של החשוד עד ליום 16/2/2020 בשעה 11:00".