אאא

שר החוץ ישראל כץ קיים הבוקר (חמישי) חיתוך מצב עם נציגויות ישראל בסין וביפן על רקע המשך התפרצות וירוס הקורונה ומצבם של האזרחים הישראלים המצויים באזורים בהם התפרץ הנגיף, בכלל זה אלה שעל גבי ספינת התענוגות שלחופי יפן. בפגישה המיוחדת השתתף גם שר הבריאות יעקב ליצמן.

בתום דיון בחמ"ל משרד החוץ הודיע ליצמן כי נציג משרד הבריאות, המשנה למנכ"ל המשרד, פרופ' איתמר גרוטו, ייסע ליפן בכדי לסייע מקרוב לישראלים שנמצאים בספינה.

 פרופו גרוטו (צילום: משרד הבריאות)

ליצמן ציין כי המטרה היא להעניק סיוע לישראלים שנמצאים על האוניה, לבחון חזרתם לישראל באופן בטוח עבורם ועבור הסביבה הישראלית. "אנו פועלים על פי הוראות ארגון הבריאות העולמי בכדי לדאוג להם וגם למנוע הדבקה בנגיף לאחר הגעתם", הדגיש ליצמן.

שר החוץ כץ הבהיר שייעשו מירב המאמצים מול הרשויות ביפן על מנת להשיב את האזרחים הישראלים חזרה ארצה, זאת תוך נקיטת כל אמצעי הזהירות הנדרשים כדי למנוע מן הנגיף לחדור לישראל.

בהמשך הביע את הערכתו לדיפלומטים הישראלים בסין, על עבודתם החשובה בחזית זו. השר הוסיף כי הוא מאחל הצלחה לעם הסיני במאבק בנגיף ושהידידות בין ישראל וסין איתנה כבעבר.

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו אמר: "אנו רואים חשיבות רבה לצאת כגורם מקצועי ליפן, על מנת להבטיח את בריאותם של הישראלים הנמצאים על הספינה וחזרתם בשלום לישראל ובמקביל לוודא כי מונעים את הסיכון לאוכלוסיה בישראל".