אאא

פקחי משרד החינוך הגיעו היום (רביעי) לישיבת 'אור ישראל' בשכונת גני הדר בעיר פתח תקוה, ישיבה הידועה בהקפדה המיוחדת על נוכחות מלאה ועל עמידה בזמנית ללא יוצא מן הכלל, למרות זאת הישיבה נפסלה בביקורת.

ל'כיכר השבת' נודע כי פקחי משרד החינוך הגיעו הבוקר בשעה 11:35 להיכל הישיבה. ראש הישיבה הגר"י רוזן היה אז בעיצומו של 'ועד' לבחורי הקיבוץ (המבוגרים י"כ).

לכן, שלח ראש הישיבה לומר להם כי הוא כעת באמצע שיעור ושיגיעו בזמן אחר והתבטא כי "השיעור יותר חשוב ממה שהם נותנים (התקציב י"כ)".

הפקחים, שלא הורגלו בהתנהלות כזו מולם, שכן בדרך כלל מנהלי וראשי הישיבות עומדים דום לדרישותיהם, ניסו תחילה לדרוש מהבחורים להתייצב לביקורת, אולם הבחורים לא ניגשו לביקורת. בתגובה, פסלו את הישיבה.

הבחורים עדכנו את הפקחים בשעות השיעורים של ראש הישיבה ועל כך שהערב מתקיים שיעור נוסף 'שיעור כללי' בשעה 18:00, כדי שלא יחזרו שוב. לטענת כמה מהבחורים, הפקחים הופיעו שוב בשעות הערב שוחחו עם מנהלי הישיבה ולא ביצעו ביקורת השל השיעור.

יצוין כי הישיבה אמנם נפסלה אבל תזכה לביקורת חוזרת, בתקוה שלא יופיעו שוב בזמן השיעור.

 תפילה בהיכל הישיבה (באדיבות המצלם)

אחד מאברכי הישיבה אמר ל'כיכר השבת': "איזה מסר יש לזה אם ראש הישיבה מפסיק שיעור בשביל ביקורת, מי שעושה דבר כזה מכריז שכסף חשוב יותר מהתורה, ואם יראה שכסף יותר חשוב מהתורה לדעתו של ר' יגאל אפשר לסגור את הישיבה. לכן ראש הישיבה התעקש שלא להפסיק את השיעור".

הוא הוסיף כי "לפקחים ברור שיש נוכחות של מאה אחוז מהבחורים, שכן בית המדרש מלא מפה לפה. מדובר בהליך פורמלי בלבד".