אאא

 

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, דורש משירות הביטחון הכללי לפתוח בחקירה ביטחונית, מתוך חשש שדלף מידע רגיש מהמשטרה לבכירים בחברת 'המימד החמישי', שבראשה עמד ח"כ בני גנץ, יו"ר 'כחול לבן', כך מפרסמים הבוקר (רביעי) הפרשן הפוליטי מתי טוכפלד והתחקירן עקיבא ביגמן ב'ישראל היום'.

לפי הדיווח, מעבר לחקירה הפלילית שעליה החליט מ"מ פרקליט המדינה אלדד בשבוע שעבר, לבדיקת התקשרות החברה בראשותו של גנץ והמשטרה, קיים זה זמן חשש כי מידע מוכמן ורגיש שהועבר מהמשטרה למימד החמישי הועברו על ידיה לישויות מדיניות זרות.

השר ארדן, שדרש חקירה פלילית בפרשה ונענה בחיוב, דורש כעת מראש השב"כ נדב ארגמן לפתוח גם בחקירה ביטחונית, שתבדוק אילו חומרים רגישים עברו מהמשטרה לחברה, והאם חומרים אלה מצאו את עצמם מועברים הלאה לגורמים נוספים ללא סמכות.

עיקר חששו, ככל הנראה, נובע מהעובדה כי נגד המשקיע העיקרי של החברה, האוליגרך ויקטור וקסלברג, המקורב מאוד לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין, נפתחה חקירה בארה"ב בפרשת ההתערבות הרוסית לכאורה בבחירות לנשיאות בארה"ב.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עוד נודע ל'ישראל היום' כי מערך הסייבר הלאומי כבר החל בעריכת בדיקות מקדמיות לקראת חקירה מטעמו בנושא, במידה שמידע רגיש על אזרחי ישראל אכן זלג מהחברה לגורמים זרים.

"אני פונה אליכם", כתב ארדן לראש השב"כ ולראש מערך הסייבר הלאומי יגאל אונא, "כדי לבקש את בדיקתכם הדחופה, בשל חשש כבד שלפיו מידע רגיש ומסווג של משטרת ישראל נמסר לידי גורמים פרטיים שאין עליהם פיקוח או בקרה, ועלול לשמש נגד אזרחי ישראל".

מרשימת 'כחול לבן' נמסר בתגובה: "מכבדים את מערכת אכיפת החוק שתבצע את עבודתה נאמנה. החברה פעלה על פי הנהלים וההנחיות המחייבות".