אאא

25 תיירים, 19 מתוכם איטלקים, נחתו הצהריים (חמישי) בישראל אך לא הורשו להיכנס למדינה בהתאם להנחיות משרדי הבריאות והפנים, לאחר שאזרח ישראלי שהגיע מאיטליה חלה בקורונה.

הנוסעים הישראלים שהיו במטוס ישהו בבידוד ביתי, בעוד התיירים האיטלקים ייאלצו לעלות על המטוס שייקח אותם חזרה אל מולדתם.

הרשויות באיטליה הביעו מחאה בפני שגריר ישראל ברומא דרור אידר, וביקשו הבהרות לגבי ההחלטה לא לאפשר לאזרחים איטלקים להכנס לישראל. השגריר הבהיר כי לא מדובר בצעד נגד איטליה, אלא כהתגוננות ישראלית מפני הנגיף.

 המקובל מבטיח: מי שיתפלל במניין - יינצל מה'קורונה' (באדיבות המצלם)

שר הפנים, אריה דרעי, הודיע היום כי החליט למנוע כניסה לישראל של מי ששהו באיטליה בשבועיים האחרונים ושאינם אזרחי ישראל או תושביה - בכלל המעברים. לפיכך, כניסתם תימנע דרך מעברי הגבול האוויריים, היבשתיים והימיים. האיסור ייכנס לתוקף באופן מידי ועד להודעה חדשה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

רשות האוכלוסין וההגירה תיתן דעתה למציאת פתרונות מתאימים למצבים מיוחדים. צו זה מתווסף לצווים הקודמים המתייחסים למי ששהה בסין, בהונג קונג, במקאו, בתאילנד ובסינגפור, בדרום קוריאה וביפן.

שר הפנים דרעי, הנחה את מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה, פרופw שלמה מור יוסף, להיות בקשר רציף עם מנכ"ל משרד הבריאות כדי למצוא פתרונות מתאימים בהתאם להמלצות המתעדכנות בנושא.

לפי הנחיות משרד הבריאות מאמש, כל ישראלי שחזר מאיטליה ב-14 הימים האחרונים - נדרש להיכנס לבידוד ביתי עד להשלמת שבועיים ממועד חזרתו.