אאא

עכשיו זה המבחן האמיתי שלנו, ההורים. תמיד אנחנו ממהרים, עובדים, מתאמצים, דואגים שהילדים ילכו לגן, שהילדים יחזרו מהגן, שיאכלו, שיתקלחו, שילכו לישון, שיקומו בזמן, שיתלבשו, המעגל היומי הזה שחוזר על עצמו שוב ושוב.

אבל פתאום השעון עצר מלכת. אנחנו והילדים ביחד 24/7 ואף אחד לא הכין אותנו לזה מראש.

האתגר כאן כפול, כיוון שהילדים התרגלו למסגרת ושגרה קבועה וההורים לא רגילים להיות עם הילדים כל כך הרבה שעות ברצף.

למעשה, ישנן 3 טעויות שאנחנו מתעקשים לבצע בזמנים כאלה - וכך נתקן אותן:

1. מחכים שהתקופה תעבור

הדבר הראשון והכי חשוב בעיניי הוא קודם כל ההסתכלות שלנו על המצב. ללא ניקוד, סֵבֶל וסַבָּל הן שתי מילים זהות. כלומר, אם אנחנו "סוחבים" את התקופה הזו ונתונים בלחץ מתמיד על הילדים והבית ההפוך, זה באמת יהיה סבל. אבל אם אנחנו משחררים את השליטה; אז הבית לא יהיה מאורגן והילדים לא ישבו וילמדו ואולי גם יריבו - היי, אנחנו לא מלאכים. אולי אפילו נהנה מהתקופה הזו.

במקום זאת, דמיינו שכך הולכים להיות החיים בחמש השנים הקרובות. התיחום של התקופה בזמן מוגדר מייצר לנו מרחב נשימה בו נצליח להתרווח לאחור ואפילו ליהנות מהימים האלה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

2. בטוחים שעלינו להעסיק את הילדים כל היום

למדו את הילדים שהאחריות לתעסוקה היא שלהם, ולא שלכם. אתם כאן לעזור ולהיות לצידם, אבל בחיים עצמם אנחנו רוצים ילדים יצירתיים, שלא פוחדים להשתעמם ואחר כך לפתור לעצמם את השעמום.

3. מרגישים רע

לא משנה על מה; על החדשות, על צורת ההורות שלנו, על מה שאמרנו, על מה שעשינו. הגיע הזמן להרגיש טוב ולהיות בגישה חיובית.

אין לי שום ספק שאתם הורים הכי טובים שיכולים להיות כרגע לילדים שלכם, מסורים, דואגים ואכפתיים.

נסו להתמקד כמה שיותר בדברים הטובים שהתקופה הזו מזמנת. מלבד האווירה הטובה שתשרה בבית, זו דרך יעילה לחזק את מערכת החיסון. בונוס שכולנו זקוקים לו עכשיו.